شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۹

تأکید نتانیاهو بر اشغال نوار غزه

نخست وزیر رژیم صهیونیستی با تأکید بر اشغال نوار غزه گفت که حاکمیت بر این منطقه هرگز به تشکیلات خودگردان واگذار نخواهد شد.
۰
تأکید نتانیاهو بر اشغال نوار غزه
مردم‌نيوز: بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در یک گفت‌و‌گوی مطبوعاتی، با بیان اینکه هرگز حاکمیت بر غزه را به «محمود عباس» نخواهد داد، تنها گزینه پیش روی رژیم صهیونیستی در غزه را اشغال و حکمرانی در این منطقه دانست.
او در مصاحبه با روزنامه اسرائیل هیوم، تأکید کرد که گزینه واقعی در خصوص غزه اشغال و حکمرانی در این منطقه است و ادامه داد: «غزه و کرانه باختری دو موجودیت جدای از هم هستند و معتقدم که در طولانی مدت این مسأله برای اسرئیل بد نخواهد بود».
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت که «محمود عباس عامدانه مانع رسیدن پول به غزه می‌شود تا در این منطقه آشوب به پا کند و پس از آن اسرائیل نیز با تلفات سنگین غزه را اشغال و این منطقه را در یک ظرف نقره‌ای به محمود عباس تقدیم کند».
نتانیاهو تأکید کرد که این اتفاق یعنی واگذاری حاکمیت غزه به تشکیلات خودگردان هرگز رخ نخواهد داد.
وی در خصوص طرح موسوم به «معامله قرن» نیز سه شرط را بیان کرد که یکی ابقای اردوگاه‌های آوارگان فلسطینی در کشورهای هم‌جوار، دیگری سیطره کامل رژیم صهیونیستی بر کرانه باختری و شرط سوم عدم تقسیم شهر بیت‌المقدس است.
او در خصوص شهرک‌های صهیونیستی در کرانه باختری نیز گفت که هرگز این شهرک‌ها برچیده نخواهد شد و آن‌ها تحت حاکمیت ادعایی رژیم صهیونیستی هستند و این رژیم مسئول امنیت آن‌هاست و حاضر نیست حتی یک یهودی هم از آنجا کوچانده شود.
در واکنش به این سخنان، «نبیل ابو ردینه» سخنگوی تشکیلات خودگردان با رد مواضع نتانیاهو،  گفت که این سخنان نشان از استراتژی رژیم صهیونیستی در ادامه یافتن اختلافات میان غزه و تشکیلات خودگردان دارد.
 
کد مطلب: 101148
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای