سه شنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۵

دیوید میلیبند: ترامپ بحران‌سازی می‌کند

رئیس یکی از بزرگترین گروه‌های امدادرسان بشردوستانه در جهان تاکید کرد، دونالد ترامپ در حال بحران‌سازی در مرز آمریکا – مکزیک است تا طرح‌های مهاجرتی افراطی خودش را توجیه کند، در حالی که از مقابله با بحران واقعی در آمریکای مرکزی که ریشه این مشکل است، بازمانده است.
۰
دیوید میلیبند: ترامپ بحران‌سازی می‌کند
مردم‌نيوز: دیوید میلیبند، وزیر خارجه سابق انگلیس که اکنون رهبری کمیته بین‌المللی نجات (آی‌آرسی) را بر عهده دارد، از نحوه مدیریت دولت ترامپ در مسائل مرزی به شدت انتقاد کرد. میلیبند در گفت‌وگو با روزنامه گاردین تاکید کرد: دولت آمریکا در تحقق اصلی‌ترین مسوولیت‌هایش شکست خورده است و اصلا جای رهبری جهانی ندارد و نمی‌تواند یک نمونه محلی از اینکه چگونه کشوری متمدن باید رفتار کند، باشد.    
به گفته میلیبند، رویکرد ترامپ به مهاجرت منجر به "اخلال" شد. او تاکید کرد: این دولت به ایجاد سندی برای توجیه سیاست‌های مهاجرتی خودش نیاز داشت. این دولت از این بحران برای دفاع از خودش در اجرای دستورات استفاده می‌کند.
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا ماه فوریه با اعلام وضعیت ملی در ماه فوریه تلاش می‌کند تا طرح‌هایش برای ساخت یک دیوار مرزی را با قدرت پیش ببرد؛ میلیبند از آن به عنوان "بحران تولید ‌شده" یاد می‌کند. او گفت: با هیچ استاندارد ملی یا بین‌المللی نمی‌توان این وضعیت را بحران نامید؛ حتی در جوامعی که در مرز جنوبی آمریکا تحت تاثیر قرار گرفتند.
وزیر خارجه پیشین انگلیس تاکید کرد: مردمانی که تاوان این شکست سیاستگذاری دولت آمریکا را می‌دهند، آسیب‌پذیرترین و ناتوان‌ترین افراد هستند؛ چه آمریکایی‌هایی که در مرز هستند یا کسانی که در آن سوی مرز در آمریکای مرکزی قرار دارند. این خطر بسیار بزرگی است.
 
کد مطلب: 101415
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای