يکشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۸

آخرین اخبار از انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال ایران

وضعیت سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران پس از جام ملت های آسیا و جدایی کارلوس کی روش در هاله ای از ابهام قراردارد و در هفته های اخیر گزینه های متعددی برای جانشینی این مربی پرتغالی در تیم ملی کشورمان مطرح شده اند.
۰
آخرین اخبار از انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال ایران
مردم‌نيوز:وضعیت سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران پس از جام ملت های آسیا و جدایی کارلوس کی روش در هاله ای از ابهام قراردارد و در هفته های اخیر گزینه های متعددی برای جانشینی این مربی پرتغالی در تیم ملی کشورمان مطرح شده اند.

مارک ویلموتس، هروه رنار، لورن بلان و برانکو ایوانکوویچ افرادی هستند که در روزهای اخیر از آنها به عنوان گزینه سرمربیگری تیم ملی نام برده شده اما مهدی تاج به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال به هیچ وجه حاضر به تائید این نفرات به عنوان گزینه سرمربیگری تیم ملی نشده است.

لحظاتی پیش هم امیر سلطانی، یکی از مدیران برنامه رسمی فوتبال ایران که در فصل جاری لیگ برتر مدتی به عنوان مدیرعامل باشگاه استقلال خوزستان فعالیت کرد و ارتباط نزدیکی هم با باشگاه استوک سیتی انگلیس دارد با منتشر کردن یک استوری در صفحه اینستاگرام خود درباره یورگن کلینزمن، احتمال انتخاب  این آلمانی را به عنوان سرمربی جدید تیم ملی کشورمان را افزایش داد.

او با به کار بردن عبارت «کمی قدیمی اما هنوز طلا... به ایران خوش آمدی مربی» کلینزمن را معرفی کرده است. این درحالی است که پنج شنبه هفته پیش هم علیرضا مرزبان، سرمربی سابق نفت مسجد سلیمان که در فوتبال سرزمین ژرمن ها سابقه فعالیت دارد در اظهار نظری عجیب ادعا کرده بود سرمربی جدید تیم ملی ایران را می شناسد اما نامی از او نمی برد.


برای پیگیری بحث مذاکره فدراسیون فوتبال با یورگن کلینزمن که در تیم ملی آلمان، آمریکا و بایرن مونیخ هم سابقه فعالیت دارد با محمود اسلامیان، عضو هیئت رئیسه این فدراسیون گفتگو کردیم: مهدی تاج پیگیر انتخاب سرمربی تیم ملی است اما من از اینکه او تاکنون مذاکره ای با کلینزمن انجام داده باشد خبر ندارم. فقط می دانم قرار است به زودی سرمربی جدید تیم ملی مشخص شود.

او ادامه داد: جلسه هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال هم درباره بحث انتخاب سرمربی تیم ملی به زودی برگزار خواهد شد. تنها نکته ای که من از آن مطلع هستم این است که سرمربی تیم ملی به زودی انتخاب خواهد شد اما تاکنون نام هیچ گزینه ای در هیئت رئیسه مطرح نشده است.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال همچنین درباره اینکه شنیده می‌شود در صورت ۴۸ تیمی شدن جام جهانی ۲۰۲۲ احتمال دارد یک ایرانی هدایت تیم ملی را برعهده بگیرد، گفت: بعید می‌دانم چنین اتفاقی رخ بدهد و طبق اطلاعات من سرمربی بعدی تیم ملی هم خارجی است. حال باید درباره این موضوع هم در هیئت رئیسه تصمیم گیری کنیم.
کد مطلب: 101929
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای