سه شنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۷

خنجر اول اصلاح‌طلبان به پشت سپاه

چگونه ممکن است میزان رضایتمندی تهرانی‌ها در کنار خبرهای پیاپی مبنی بر لزوم پرداخت مالیات‌های مختلف به شهرداری افزایش پیدا کرده باشد؟!
۰
خنجر اول اصلاح‌طلبان به پشت سپاه
خنجر اول اصلاح‌طلبان به پشت سپاه
مردم‌نيوز: «عباس عبدی»، فعال اصلاح‌طلب و از تئوریسین‌های جریان سیاسی خاص به تازگی در بخشی از یک مصاحبه با سایت اعتمادآنلاین درباره ماجرای تروریستی نامیده شدن سپاه از سوی آمریکا و در ادامه حمایت اصلاح‌طلبان و منتقدان داخلی از سپاه پاسداران، صحبت‌های عجیبی را مطرح کرده است.
او در پاسخ به این سؤال که «همبستگی و وحدتی که در ماجرای حمایت از سپاه بین نیروهای سیاسی کشور و نهادهای ملی ایجاد شده، چه تبعات سیاسی، داخلی و خارجی دارد؟ چگونه می‌توان آن را نگه داشت؟» اظهار می‌کند:
«به نظر من این همبستگی چندان پایدار نخواهد بود، چون ناشی از یک فشار بیرونی و فعلاً نیز یک‌طرفه است. در واقع به دلیل فشارهای ترامپ و سیاست‌هایی که اتخاذ کرده گرایشی در دفاع از سپاه به وجود آمده است، اما این پایدار نمی‌ماند. چرا؟ به این دلیل که اگر این نیروها از قبل هم به سپاه گرایش داشتند و حمایت می‌کردند دیگر موضوعی برای بروز یک همبستگی جدید باقی نمی‌ماند. بنابراین این نیروها درست یا نادرست از پیش نسبت به عملکرد سپاه در سیاست داخلی، سیاست خارجی و اقتصاد و حتی حوزه فرهنگ معترض بودند. چون منتقد بودند. الان فقط به دلیل فشاری که ترامپ وارد کرده است به این نتیجه رسیده‌اند یا به مصلحت دانسته‌اند که از آن در برابر ترامپ حمایت کنند. بنابراین چنین رفتاری یک امر موقتی است و دیر یا زود به همان جایگاه خود باز می‌گردند، مگر در یک صورت؛ آن هم اینکه سپاه نیز نسبت به انتقاداتی که از آن می‌شود، در رفتار خود تجدیدنظر کند و این همبستگی یک زمینه عینی و واقعی پیدا کند که موجب تداوم آن شود»!
او می‌افزاید: اینکه سپاه فکر کند با فشاری که ترامپ آورده و سیاستی که او اتخاذ کرده، می‌تواند از این موضوع استفاده و همه را پشت خود بسیج کند، تصور می‌کنم برداشت نادرستی است و به نتیجه نمی‌رسد.
*آقای عبدی باید بداند که برخی معتقدند اگر حملات ۳ سال گذشته اصلاح‌طلبان و برخی در دولت علیه سپاه پاسداران نبود و کسانی با کنایه به سپاه از مقولاتی مثل «دولت موازی»، «دولت با تفنگ» و «دولت پنهان» سخن نمی‌گفتند و رزمایش‌های موشکی سپاه را «کم‌عقلی» نمی‌نامیدند؛ بسا که امروز ترامپ هم جرأت تروریستی اعلام کردن سازمان سپاه را پیدا نمی‌کرد.
از طرف دیگر، خوب است مخاطبان و تحلیلگران محترم در جریان صحبت‌های اخیر «احمد زیدآبادی» از فعالان اصلاح‌طلب نیز باشند که به تازگی عنوان کرد تصمیم ترامپ برای تروریستی نامیدن سپاه به منظور «تقویت نیروهای میانه‌رو در داخل ایران» بوده است !
با عنایت به حقایق پیش‌گفته، برخی معتقدند حمایت این روزهای برخی از عناصر اصلاح‌طلب و اپوزسیون داخلی از سپاه که تا دیروز تندترین حملات را علیه این نهاد انقلابی رواداری می‌کردند؛ یک نمایش روحوضی است که اهدافی را در فرایند «فتنه اقتصادی» دنبال می‌کند...
کد مطلب: 102103
مرجع : مشرق
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای