چهارشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۲

فیروزجا، پهلوانی را به قهرمانی ترجیح داد

پرونده نمایندگان ایران در مسابقات بزرگ بین المللی گرنک آلمان با کسب عناوین چهاردهم و بیست و ششم بسته شد.
۰
فیروزجا، پهلوانی را به قهرمانی ترجیح داد
مردم‌نيوز: به نقل از روابط عمومی فدراسیون شطرنج، پرونده مسابقات بزرگ بین‌المللی گرنک آلمان بسته شد و نمایندگان ایران محمد امین طباطبایی و علیرضا فیروزجا با کسب 7 امتیاز به ترتیب عناوین چهاردهم و بیست و ششم را بدست آوردند.

این مسابقات با حضور هزار شطرنجباز در 9 دور به روش سوئیسی برگزار شد. در جریان برگزاری دور سوم این رقابت‌ها، علیرضا فیروزجا نماینده شطرنج ایران در اقدامی جوانمردانه و در حمایت از مردم مظلوم فلسطین حاضر به رویایی با نماینده رژیم اشغالگر قدس نشد و یک امتیاز را از دست داد تا عملا از جام قهرمانی دور شود.

فیروزجا مرد شماره یک شطرنج ایران دور سوم مسابقات بزرگ بین‌المللی  آلمان با رفتار جوانمردانه خود یک امتیاز از دست داد تا در نهایت نتواند مجموع امتیازات خود را به عدد 8 برساند و جام قهرمانی را بدست آورد. او در این رقابت‌ها پهلوانی را بر قهرمانی ترجیح داد. پیش از این هم آرین غلامی در بخش بلیتس جام ریلتون سوئد در اقدامی جوانمردانه مقابل حریف اسرائیلی حاضر نشد.

دنیل فریدمان استاد بزرگ لتونیایی تبار آلمان با 7.5 امتیاز و کسب عنوان قهرمانی این رقابت‌ها، در سال آینده برای سومین بار در سوپر تورنمنت گرنک دست به مهره خواهد شد.
کد مطلب: 102988
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای