شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۸
پایگاه هوایی آمریکا در قطر میزبان بی ۵۲ اعزامی به خلیج فارس شد؛

فرود بمب افکن های استراتژیک آمریکا در پایگاه هوایی العُدید قطر

بمب‌افکن‌های بی ۵۲ آمریکا که به فرمان کاخ سفید به خلیج فارس اعزام شده بودند در پایگاه هوایی آمریکا در قطر به زمین نشستند.
۱
فرود بمب افکن های استراتژیک آمریکا در پایگاه هوایی العُدید قطر
مردم‌نيوز: چهار بمب‌افکن مدل بی۵۲ متعلق به آمریکا در پایگاه نظامی این کشور در قطر فرود آمده‌اند. این هواپیمای غول‌پیکر که به "ترسناک‌ترین هواپیمای قرن ۲۰" معروف است، در پی افزایش تنش‌ها بین تهران و واشنگتن به خاورمیانه ارسال شده است.

هفته گذشته نیز ناو هواپیمابر آمریکایی آبراهام لینکلن به خلیج فارس اعزام شد که البته بعدتر مشخص شد این ناو براساس برنامه‌ای از پیش تعیین شده قرار بوده به این منطقه بیاید.ارتش آمریکا ادعا کرده که دلیل این افزایش نیروی نظامی، احتمال حمله ایران به نیرو‌های این کشور در خاورمیانه است.
فرماندهی مرکزی آمریکا، سِنتکام، با انتشار تصاویری اعلام کرد که بمب‌افکن‌های نوع «بی ۵۲ اچ استراتوفورترس» شامگاه پنج‌شنبه در پایگاه هوایی العُدید، در نزدیکی دوحه، فرود آمده‌اند و «سایر بمب‌افکن‌ها» نیز روز چهارشنبه در مکانی اعلام‌نشده در «جنوب غربی آسیا» به زمین نشسته‌اند.
درباره 'ماشین جنگی نمادین آمریکا ' چه می‌دانیم؟

هواپیمای بی۵۲ بیش از ۶۰ سال است که در نیروی هوایی آمریکا استفاده می‌شود، از جنگ ویتنام تا جنگ اول خلیج فارس و افغانستان و عراق. قرار است این جنگنده تا سال ۲۰۴۴ همچنان مورد استفاده قرار بگیرد.در وصف این پرنده‌های آهنین گفته شده: "هر زمان که آمریکا می‌خواهد پیغامی بفرستد، این پرنده‌ها را به پرواز در می‌آورد".کاپیتان مک‌کیب، از نیروی هوایی آمریکا می‌گوید: "این هواپیما نماد قدرت آمریکاست و هر جای عالم که با این هواپیما برویم، مردم متوجه حضور آن خواهند شد".

در زمانه پهپاد‌ها و هواپیما‌های بدون سرنشین و جنگ سایبری این پرنده فلزی قدیمی که سه سال پس از جنگ جهانی اول ساخته شده همچنان یکی از اهرم‌های  آمریکا است.کاپیتان رایان الن می‌گوید "در زمان جنگ هنگامی که جنگنده اف۱۶ به کشوری می‌رود، اتفاق مهمی افتاده است. اما وقتی بی۵۲ به آنجا می‌رود، آن موقع دیگر شرایط کاملا تغییر خواهد کرد. "این هواپیما امکان پرواز با سرعتی در حدود ۱۰۴۷ کیلومتر بر ساعت در ارتفاع ۱۵۲۴۰ را دارد. یک هواپیمای مسافربری معمولی می‌تواند در حدود ۱۰۶۶۸ ارتفاع بگیرد.
 
 
کد مطلب: 104441
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای