چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۲

اوج‎گیری خودکشی، سوء مصرف مواد مخدر و اعتیاد به مصروف الکل در انگلیس

یک اقتصاددان می‎گوید که مردم انگلیس به دلیل افزایش روز افزون انزوای اقتصادی با رشد چشمگیر مرگ و میر‌هایی که خود افراد عامل آن هستند مواجه شده‎اند.
۰
اوج‎گیری خودکشی، سوء مصرف مواد مخدر و اعتیاد به مصروف الکل در انگلیس
مردم‌نيوز: یک اقتصاددانان نسبت به افزایش مرگ و میر ناشی از ناامیدی در انگلیس هشدار داد.
 
به دنبال این افزایش چشم گیر خودکشی در این کشور، سوء مصرف مواد مخدر و اعتیاد به مصروف نوشیدنی‌های الکلی در حال حاضر جان افراد میان سال را در انگلیس بیشتر از بیماری‌های قلبی می‌گیرد.

آنگوس داتون اقتصادانی که دریافت جایزه نوبل را در پرونده خود دارد در مصاحبه با اسکای نیوز می‎گوید: در حال حاضر خطری که انگلیس را تهدید می‌کند آن است انگلیس جا پای آمریکا خواهد گذاشت و به دلیل افزایش انزوای اقتصادی و اجتماعی با رشد چشمگیر مرگ و میر‌هایی که خود افراد در جامعه باعث آن می‌شوند مواجه می‌شود.

داتون در صحبت‌های خود معضلی که در بیشتر مناطق آمریکا به سطح نگرانی رسیده را سوء مصرف مواد مخدر مطرح کرده است.
 

این اقتصادان به کمک همسرش یک گزارش پیشگامانه در خصوص مرگ و میر ناشی از ناامیدی که در بر گیرنده خودکشی، بیماری‌های مرتبط یا مصرف الکل و سوء مصرف مواد مخدر که به شدت در آمریکا افزایش داشته است را منتشر کردند.

این اولین باری است که داتون در موئسسه مطالعات مالی IFS گزارشی یکسان در انگلیس انجام داده که نشان می‌دهد روندی مشابه آمریکا در این جامعه ظهور کرده است.
 
 

نتایج این گزارش حاکی از آن است که از سال ۱۹۹۳ تا سال ۲۰۱۷ شمار مرگ و میر ناشی از نا امیدی در میان شهروندان انگلیسی میان سال که در رده سنی ۴۵ تا ۵۴ سال قرار دارند، در هر ۱۰۰ هزار نفر از ۲۰ نفر به ۴۳ نفر رسیده است.
 
 
شمار مرگ و میر ناشی از نا امیدی در انگلیس از بیماری‌های قلبی که یکی از بزرگ‌ترین قاتلان این رده سنی به شمار می‌آید، بالاتر قرار گرفته است.
 
در سال ۲۰۱۷ از هر ۱۰۰ هزار نفر ۴۰ نفر به دلیل بیماری‌های قلبی جان خود را از دست دادند. این در حالی است که تنها بیماری سرطان در گروه میان سالان در همان سال شمار بیشتری از مرگ و میر را به خود اختصاص داد، به عبارتی دیگر در هر ۱۰۰ هزار نفر ۹۰ نفر فوت کردند.

این اقتصادان برجسته گفته است که هم اکنون در آمریکا بحران جدی در زمینه پزشکی، اجتماعی و اقتصادی به سطح هشدار رسیده و ممکن است همین اتفاق در انگلیس هم تکرار شود که خطری واقعی به شمار می‌آید.
 
کد مطلب: 104732
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای