شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۹

فینال جام حذفی انگلیس، سه‌گانه‌ای برای یگانگی

برای گواردیولا بهترین فرصت برای ثبت یک اتفاق تاریخی رخ داده است.
۰
فینال جام حذفی انگلیس، سه‌گانه‌ای برای یگانگی
مردم‌نيوز: منچسترسیتی سرمست از قهرمانی در رقابتی‌ترین فصل تاریخ فوتبال انگلیس برای به دست آوردن سومین جام این فصل نقشه دارد.
 در واقع اگر منچسترسیتی در فینال ساعت 20:30  امشب به وقت تهران در ورزشگاه ومبلی مقابل واتفورد به برتری دست یابد، اولین تیم تاریخ فوتبال انگلیس نام می‌گیرد که در یک فصل هر 3 جام داخلی جزیره را تصاحب می‌کند. گواردیولا و تیمش این فصل قهرمان لیگ و جام اتحادیه انگلیس شده‌اند و کسب قدیمی‌ترین جام دنیا، می‌تواند خامه روی کیک جشن بزرگ این فصل آبی‌ها باشد. از این نظر گواردیولا هم ضمن اینکه 2 جام از مورینیو پیش می‌افتد، یگانه مربی برنده 3 جام داخلی انگلیس در یک فصل نام می‌گیرد.
 فینال از نگاه آمار 
*واتفورد در حالی برای اولین بار از زمان شکست 2 - صفر مقابل اورتون در سال 1984 به فینال جام حذفی انگلیس رسیده که هر 10 رویارویی قبلی را به منچسترسیتی باخته و گواردیولا هم هر 6  رویارویی با  این تیم را با پیروزی به پایان رسانده است.
*منچسترسیتی سابقه باخت مقابل تیمی کوچک‌تر از خودش در فینال جام حذفی انگلیس را دارد. آن‌ها سال 2013 برخلاف همه پیش‌بینی‌ها یک - صفر مغلوب ویگان شدند.
* انتظار 38 ساله واتفورد، دومین انتظار طولانی یک تیم برای رسیدن به فینال جام حذفی از زمان پایان انتظار 52 ساله چلسی برای رسیدن به فینال سال 1962 است.
* از سال 1957 تا به حال سابقه نداشته یک تیم از نیمه پایین جدول در فینال جام حذفی انگلیس قهرمان فصل لیگ را شکست دهد.
* غیر از واتفورد، تنها 4 تیم دیگر به نام‌های وردربرمن، هانوفر، وستهام و مالاگا در تمام رویارویی‌ها با تیم گواردیولا شکست خورده‌اند.
 
کد مطلب: 104852
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای