يکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۹

قایق پهپادی ساخته شد

تولید پهپاد تا به امروز محدود به تولید انواع زیردریایی و پرنده های خودران بوده است، اما به تازگی پهپادی تولید شده که مانند یک قایق برقی خودکار می تواند بر روی سطح آب حرکت کند.
۰
قایق پهپادی ساخته شد
مردم‌نيوز:به نقل از نیواطلس، این قایق پهپادی که Heron USV نام دارد، توسط شرکت کانادایی Clearpath Robotics تولید شده و ۲۸ کیلوگرم وزن دارد.

طول این پهپاد ۱.۳۵ متر بوده و انرژی آن با استفاده از دو باتری تامین می شود. حداکثر سرعت قایق پهپادی مذکور به ۶ کیلومتر در ساعت می رسد. این قایق در حال حرکت به سمت جلو می تواند بلافاصله مسیر حرکت خود را معکوس کرده و بدون نیاز به دور زدن در عکس مسیر قبلی حرکت کند.

هدایت این قایق با استفاده از جی پی اس و نیز یک نرم افزار منبع باز صورت می گیرد و راهیابی و مسیریابی خودکار از جمله مزایای آن است. قایق یادشده قادر به حمل حداکثر ۱۰ کیلوگرم بار بوده و دارای حسگرهایی برای شناسایی موانع احتمالی نیز هست. از قایق پهپادی مذکور می توان برای انجام ماموریت های اکتشافی و تحقیقاتی به خصوص در مسیرهای آبی دشوار، پرخطر و باریک استفاده کرد.

این قایق مجهز به سیستم نمونه برداری خودکار از آب نیز هست و می تواند با استفاده از لوله های تعبیه شده در آن نمونه های آب را از عمق محل مورد نظر جمع آوری و ذخیره سازی کند.

کد مطلب: 105253
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای