شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۹

وقتی "اون" بچه بود

انتشار کتاب جدیدی از کودکی رهبر کره شمالی جزیات تازه‌ای از کیم منزوی و تنها در دوران کودکی را به تصویر کشیده است.
۰
وقتی "اون" بچه بود
مردم‌نيوز: کیم جونگ‌ اون، رهبر کره‌شمالی وقتی سال ۲۰۱۱ قدرت را به ارث برد ۲۷ سال داشت و جایگاهش را در سلسله کیم که پدربزرگش بنیانگذار آن بود، باز کرد.
در کتاب جدید رئیس دفتر واشنگتن پست در پکن تحت عنوان "جانشین کبیر: سرنوشت‌ بی‌نظیرِ الهی رفیق کیم جونگ اونِ درخشان" جزئیاتی از زندگی کودکی عجیب و تنهایی کیم جونگ اون که حول قدرت، امتیازات و اختیارات می‌چرخید، فاش شده است.
براساس گزیده‌های این کتاب، کودکی کیم جونگ اون مملو از سفر و درس‌هایی از  حاکمیت ظالمانه بوده است. او و برادر بزرگترش، کیم جونگ چول، لباس نظامی کوچکی به تن می‌کردند تا ژنرال‌های کوچک شوند. اهل خانه هم آنها را "شاهزاده‌های کوچک" می‌نامیدند.
سرآشپز کنجی فوجیموتو که از ژاپن به کره‌شمالی رفته بود تا در دربار سلطنتی سوشی تهیه کند، در اولین برخورد با کیم جونگ اون کوچک او را دارای "چشمان نافذ" یافت. این آشپز ۴۰ ساله از برخورد این کودک شگفت‌زده و خجالت‌زده شده بود. او می‌گوید: در چشمانش که به من زل زده بود، حرفش خوانده می‌شد: "ژاپنی شنیع". پس از چند دقیقه کیم جونگ ایل مداخله کرد تا اوضاع را به دست بگیرد.
فوجیموتو تنها یکی از چندین سرآشپزی بود که غذاهای تشریفاتی برای کیم جونگ ایل، رهبر وقت کره‌شمالی و خانواده او سرو می‌کرد. آنها قرقاول کبابی، سوپ باله کوسه، گوشت بز کبابی به سبک روسی، لاک‌پشت بخارپز، مرغ و خوک سرخ شده و پنیر راکلت سوئیسی با سیب زمینی تهیه می‌کردند. خانواده سلطنتی تنها برنج تولید شده در منطقه ویژه‌ای از کشورشان را مصرف می‌کنند. کارگران زن تک‌تک دانه‌ها را انتخاب می‌کنند و مراقب هستند که تنها دانه‌های بی‌عیب با اندازه برابر را انتخاب کنند.
حتی در دهه ۸۰ میلادی، پیش از فروپاشی شوروی و پیش از وقوع قحطی در کره‌شمالی، جمعیت این کشور گرفتار گرسنگی بود. براساس خاطرات دو تن از بستگانی که با برادر بزرگتر کیم جونگ اون زندگی می‌کردند، کیم جونگ اون هرگز گرسنگی کشیدن هم‌میهنان خود را ندید.
در عوض او میان ساختمان‌های محصور بزرگ شد و همه چیز در اطرافش داشت و زندگی تجملی را تجربه می‌کرد. این کودکان اتاق‌های بازی مملو از اسباب‌ بازی داشتند که بیشتر از هر مغازه اسباب‌ بازی فروشی در اروپا وسیله داشت. هر وسیله چهار چرخی در آنجا پیدا می‌شد اما کیم جونگ اون در هفت سالگی یک ماشین واقعی و در یازده سالگی یک سلاح واقعی هم داشت.
طبق گزیده این کتاب، کیم جونگ اون در کودکی منزوی بود، در خانه معلم خصوصی داشت و دوستی در اطرافش دیده نمی‌شد. او حتی با برادر ناتنی بزرگترش جونگ نام هم بازی نمی‌کرد. خواهر کوچکترش یو جونگ هم برای هم‌ بازی شدن او بسیار کوچک بود.    
 
کد مطلب: 105709
مرجع : ایسنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای