شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۰
ادامه رایزنی های «آبه» قبل از سفر به تهران؛

توصیه نتانیاهو به نخست وزیر ژاپن قبل از سفر به ایران

ناتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به همتی ژاپنی خود شینزو آبه پیش از سفر به تهران گفته: باید با ستیزه‌جویی‌ ایران مقابله شود. نتانیاهو هم همچون برخی رهبران کسورهای غربی قبل از سفر تاریخی نخست وزیر ژاپن، درباره سیاست خارجی ایران به آبه توصیه هایی داشته است.
۰
توصیه نتانیاهو به نخست وزیر ژاپن قبل از سفر به ایران
مردم‌نيوز: بنیامین ناتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شده: با شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، پیش از دیدارش از تهران که قرار است در ۱۲ ژوئن جاری انجام شود، گفت‌وگویی تلفنی انجام داده است. به گزارش خبرگزاری‌ها در بیانیه‌ای که از دفتر نخست‌وزیری اسرائیل صادر شده، ناتانیاهو در تماس خود با نخست وزیر ژاپن گفته که همچنان ابزار‌هایی برای اعمال فشار بر ایران و مقابله با ستیزه‌جویی‌های آن در منطقه وجود دارد.
بنیامین نتانیاهو در توییتر خود نوشته است: «نخست وزیر نتانیاهو با نخست وزیر ژاپن، شینزو آبه تلفنی گفتگو کرد. نخست وزیر آبه اطلاعات مربوطه را در آستانه سفر خود به ایران به آگاهی نخست وزیر نتانیاهو رساند. نخست وزیر نتانیاهو لزوم ادامه فشار علیه حکومت ایران، برای متوقف ساختن رفتار خصمانه‌اش در منطقه را تصریح کرد.»
نخست وزیر اسرائیل جزییات بیشتری از این تماس تلفنی خود با نخست وزیر ژاپن ارائه نکرده است.
دولت ژاپن رسما تاکید کرد شینزو آبه در اولین دیدار یک نخست‌وزیر این کشور از ایران طی ۴ دهه گذشته، در چارچوب تلاش‌های توکیو برای کاهش تنش میان ایران و ایالات متحده آمریکا به زودی عازم تهران خواهد شد. منابع رسانه‌ای اعلام کردند سفر شینزو آبه به ایران از ۱۲ تا ۱۴ ژوئن،  روزهای ۲۲ تا ۲۴ خرداد به طول خواهد انجامید و پیش‌بینی می‌شود طی آن با حسن روحانی و رهبر انقلاب ملاقات کند.
 
کد مطلب: 105713
مرجع : پارسینه
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای