شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۲

برهم صالح : عراق در هماهنگی مواضع با اروپا جدی است

رییس جمهوری عراق در دیدار با وزیر امور خارجه آلمان که صبح امروز شنبه وارد بغداد شد گفت که عراق بر ضرورت هماهنگی مواضعش با اروپا در قبال تحولات منطقه ای و بین المللی جدی است.
۰
برهم صالح : عراق در هماهنگی مواضع با اروپا جدی است
مردم‌نيوز:در بیانیه‌ای که دفتر ریاست جمهوری عراق آن را منتشر کرد افزوده است که عراق بر ضرورت هماهنگی مواضعش با اروپا در قبال بسیاری از مسائل مهم و تحولات در سطح منطقه‌ای و بین المللی جدی است.

وی بر موضع ثابت عراق در قبال بحران‌های منطقه تاکید کرد و گفت که عراق بخشی از عمق عربی و اسلامی منطقه است و هرگز از مسوولیت‌های خود در چارچوب منافع متبادل و مشترک به منظور تحقق امنیت و صلح منطقه‌ای فروگذار نیست.

صالح خاطرنشان ساخته است که عراق برای یکپارچه سازی تلاش‌ها به منظور سوق دادن به سمت گفت وگوی سازنده و دوری گزیدن از منطق دخالت در امور دیگر کشورها ادامه می‌دهد.

رئیس جمهوری عراق بر اهمیت نقش آلمان در حمایت از تلاش‌ها برای برقراری صلح و کاهش تنش‌ها در منطقه به منظور بهره مندی ملت‌های منطقه از آینده‌ای بهتر و شکوفاتر تاکید کرد.

وی همچنین ارتقا روابط دو جانبه و بهره گیری از فرصت‌ها به منظور تقویت همکاری‌ها در راستای منافع مشترک دو کشور را با اهمیت خوانده و خواهان گسترش روابط صنعتی و اقتصادی با آلمان شده است.

به نوشته بیانیه، «هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان نیز در این دیدار بر پایبندی برلین به حمایت از عراق در همه زمینه‌ها و اصرار آلمان به گسترش افق‌های همکاری دو جانبه بین دو کشور تاکید کرد.

بیانیه دفتر ریاست جمهوری عراق افزوده است که ماس نقش محوری عراق را در ارتقا پایه‌های صلح، امنیت و ثبات در منطقه را حائز اهمیت خوانده است.

وزیر امور خارجه آلمان به منظور بررسی گسترش مناسبات دو جانبه و تحولات منطقه صبح امروز شنبه در سفری از قبل اعلام شده وارد بغداد شده است.

قرار است که هایکو ماس بعد از این سفر عازم تهران شود.

وزیر امور خارجه آلمان در سفر خود به بغداد علاوه بر دیدار با همتای عراقی اش قرار است با «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق نیز دیدار و گفت وگو کند
کد مطلب: 105723
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای