شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۳

غذاهایی برای پوست

مصرف روزانه سبزیجات برای سلامت بدن بسیار مهم است و می‌تواند منجر به بیشترشدن جوانی پوست نیز شود. یک تحقیق در مجله آکادمی‌آمریکایی درماتولوژی نشان داد،مردانی و زنانی که رژیم غذایی سرشار از سبزیجات و همچنین میوه و ماهی دارند، خطوط کمتری روی صورتشان دارند. اگر می‌خواهید سبزی انتخاب کنید، بهترین گزینه سبزیجات برگ پهن هستند که منابع عالی کارووتنوئیدها، ویتامین C، آهن و کلسیم هستند.
۰
غذاهایی برای پوست
مردم‌نيوز:تحقیقات روغن زیتون را با هر چیزی مرتبط می‌داند از پیشگیری از سکته‌های مغزی تا حفاظت در برابر بیماری قلبی و همچنین ممکن است برای پوست نیز مفید باشد.به گفته دکتر ایلیاس، علاوه بر لیپیدهای غیراشباع، روغن زیتون حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی همانند ویتامین E و پلی‌فنل است که می‌توانند از تجزیه کلاژن در پوست که منجر به چروک می‌شوند، جلوگیری می‌کند. و پلی‌فنل‌ها در ضدآفتاب‌ها برای پیشگیری از صدمه اشعه ماورای بنفش به پوست و پیشگیری از سرطان پوست به خوبی عمل می‌کنند.

 ماهی

 

اگر جزو طرفداران غذاهای دریایی نیستید، ممکن است زمانی را برای به‌دست‌آوردن طعم خوب در آنها صرف کنید چون ماهی غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ است که طبق پژوهش‌ها کاهش‌دهنده التهاب ایجاد شده به‌وسیله اشعه‌های مضر ماورای بنفش است. دکتر ایلیاس می‌گوید: ماهی سطح پروستاگلندین E2 را پایین می‌آورد تا از تجزیه کلاژن که منجر به چروک می‌شود، جلوگیری کند.بعضی از پژوهش‌ها نشان می‌‌دهد که اسیدهای چرب امگا ۳ در ترکیب با ویتامین E و C می‌توانند سنتز کلاژن را تقویت کنند.

 

بادام

 

بادام‌ها یکی از بهترین منابع چربیهای سالم هستند که در تحقیقات متعدد مشخص شده سلامت کلی پوست را تقویت می‌کنند. بادام حاوی ویتامین‌های A، B و E است که به حفاظت پوست از ملتهب‌شدن، کمک می‌کند. دکتر دندی انگلمن متخصص پوست در منهتن می‌گوید: به‌دلیل تراکم مواد مغذی آجیل‌ها و تخمه‌ها، می‌توانید پوست‌تان را آبرسانی کنید، انعطاف‌پذیری آن را تقویت کنید، به بازسازی سلولی کمک کنید و در برابر رادیکال‌های آزاد از آن حفاظت کنید.

 

قهوه

 

اگر چه قهوه در مورد پوست شهره چندان خوبی ندارد اما واقعیت این است که وقتی به اندازه متعادل مصرف شود، فواید سلامتی گوناگونی برای پوست دارد. دکتر دایان نلسون می‌گوید: به‌خاطر قابلیت آن برای انقباض رگ‌های خونی، کافئین به کاهش قرمزی، تورم و التهاب کمک می‌کند. همچنین غنی از آنتی‌اکسیدان‌هاست که به این معناست که از پوست در برابر صدمه نوری رادیکال‌های آزاد کمک می‌کند، از پوست در برابر از دست دادن رطوبت محافظت می‌کند و به کاهش التهاب کمک می‌کند.

آرمان

 

 
کد مطلب: 105730
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای