دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۵۵
در بازدید آیت‌الله سعیدی از صحن امام رضا(ع) اعلام شد

حریق به معماری سنتی حرم حضرت معصومه(س) آسیب نزد

آیت‌الله سعیدی صبح امروز از بخشی از صحن امام رضا علیه السلام که شب گذشته دچار حریق شده بود، بازدید کرد.
۰
حریق به معماری سنتی حرم حضرت معصومه(س) آسیب نزد
حریق به معماری سنتی حرم حضرت معصومه(س) آسیب نزد
مردم‌نيوز: آیت‌الله سید محمد سعیدی پیش از ظهر امروز با حضور در صحن امام رضا علیه السلام حرم مطهر، از مراحل ساخت شبستان امیرالمؤمنین امام علی علیه السلام بازدید کرد و در جریان روند پیشرفت کار قرار گرفت.
وی در ادامه این بازدید که همراه با معاونان و مدیران آستان مقدس بود، از محل نگهداری کارتن‌ها در صحن امام رضا علیه السلام که شب گذشته دچار حریق شده بود، بازدید کرد.
بر اساس بازدید به عمل آمده، علیرغم دود فراوان ایجاد شده به دلیل سوختن مواد پلاستیکی و کاغذی، اعلام شد که هیچ‌گونه خسارتی به معماری سنتی و کاشی‌کاری‌های این صحن وارد نشده و صرفاً مقداری دوده بر روی آنها نشسته است که به همت خادمان حرم حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در حال زدودن است.
همچنین درب ورودی مربوطه نیز فلزی است که خادمان بارگاه نورانی حرم مطهر کریمه اهل بیت در حال زدودن دوده‌ها و رنگ‌کاری هستند.
اطلاعات و اخبار این حادثه صرفاً توسط روابط عمومی آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها با استفاده از پایگاه خبری و کانال‌های رسمی آستان مقدس در شبکه‌های اجتماعی منعکس می‌شود و امید می‌رود زائران و مجاوران این حرم قدسی به شایعات توجه نکرده و اصحاب رسانه نیز همانند همیشه با اطلاع رسانی درست و صحیح همیار خادمان حرم بانوی کرامت باشند.
صحن امام رضا (ع) یا همان صحن اتابکی حرم مطهر حضرت معصومه (س) در جوار درِ شماره پنج محل نگهداری کارتن‌ها است که شب گذشته دچار حریق شد. خادمان آستان مقدس در برخی از مناسبت‌ها از جمله نماز ظهر عاشورا که تمامی مسیرهای منتهی به حرم مطهر مملو از خیل نمازگزاران می‌شود، از این کارتن‌ها برای اقامه نماز جماعت در خیابان‌های اطراف حرم مطهر استفاده می‌کنند. احتمال داده می‌شود علت این آتش‌سوزی اتصالی سیم‌های برق بوده باشد. این آتش‌سوزی با مشارکت نیروهای آتش‌نشان و خادمان حرم مطهر در کمترین زمان ممکن اطفا شد و هیچ خسارت مالی و جانی خاصی به دنبال نداشته است.
کد مطلب: 105793
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای