دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۱

چرا مجموعه طنز دکترسلام چند ماه منتشر نشد؟

خیلی‌ها می‌پرسند چرا دکترسلام در ماه‌های گذشته منتشر نمی‌شد؟ دکترسلام در همه این سال‌ها اگر نقد می‌کرد و هشدار می‌داد، برای این بود که وضعیت دولت آقای روحانی به این روز نیفتد.
۰
چرا مجموعه طنز دکترسلام چند ماه منتشر نشد؟
مردم‌نيوز: علی صدری نیا کارگردان مجموعه کترسلام طی یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: چند سال پیش حکایتی شنیدم که پدری پسرش را هر روز با کوزه‌ای به سمت چشمه می‌فرستاد تا آب بیاورد. هر روز قبل از رفتن حسابی پسر را مورد عتاب قرار می‌داد و کتکش می‌زد که مبادا کوزه را بشکنی. بالاخره یک روز آن اتفاقی که نباید می‌افتاد، افتاد و در مسیر چشمه کوزه از دست پسرک افتاد و شکست؛ حسابی ترسیده بود که حالا چه می‌شود؛ اهالی روستا هم گفتند ببین با پسر چه می‌کند!

خلاصه پسر با ترس و لرز برگشت و دید پدر اتفاقا کاری به کارش ندارد. همه مات ماندند که پس آن چه رفتاری بود قبل از کوزه شکستن و این چه رفتاری است پس از کوزه شکستن؟ پدر گفت: آن زمان اگر عتابت می‌کردم بخاطر این بود که حواست را جمع کنی که کوزه نشکند؛ حالا که کوزه شکسته، دیگر عتاب چه فایده‌ای دارد؟

این داستان، حکایت مجموعه طنز دکتر سلام است؛ خیلی‌ها می‌پرسند چرا دکترسلام در ماه‌های گذشته منتشر نمی‌شد؟ دکترسلام در همه این سال‌ها اگر نقد می‌کرد و هشدار می‌داد، برای این بود که وضعیت دولت آقای روحانی به این روز نیفتد؛ به روزگاری که محبوبیت رئیس جمهور به گفته دوستان خودشان به زیر ده درصد رسیده، وزرای دولت استعفا را به ماندن ترجیح می‌دهند و آش چنان شور شده که حامیان دیروز روحانی هم مثل بیمار واگیردار با دولت برخورد می‌کنند و تلاش می‌کنند از او و دولتش فاصله بگیرند.

دکترسلام می‌خواست چنین اتفاقی نیفتد؛ دکترسلام روزی نقد می‌کرد و از سرنوشت برخی تصمیمات می‌گفت و حرف‌هایی می‌زد که خیلی از اهالی دولت و حامیان روحانی به آن اعتقادی نداشتند؛ اما امروز که دیگر همه منتقد دولت‌اند؛ مگر کسی هست که نداند سیاست‌های دولت روحانی چه بر سر کشور آورده؟! حتی اگر بعضی‌ها بخاطر مصالح سیاسی چیز دیگری بگویند، اما حقیقت را همه می‌دانند. خود روحانی هم می‌داند و بخاطر همین هم نه حوصله سابق را در سخنرانی و مزه پرانی به منتقدانش دارد، نه حال و حوصله سفر استانی رفتن را.

دکترسلامی‌ها معتقدند نقد کردن در شرایطی که دیگر همه منتقدند هنری نیست؟ گفتن حرف‌هایی که همه می‌دانند ثمری ندارد؟ پس باید برای امروز، حرف تازه‌ای بزنیم...

پس از ماه‌ها دوری از میادین، از این هفته دکترسلام با تغییراتی عمده و در قالب پرونده‌های ویژه، سراغ موضوعات ویژه، جذاب و خاص کشور خواهد رفت؛ این پرونده‌ها کوتاه‌تر از قبل و متناسب با حوصله مخاطب در فضای مجازی خواهد بود.

ضمنا به جز پرونده ویژه دکترسلام، برنامه‌های طنز دیگری نیز بزودی ذیل همین مجموعه منتشر خواهد شد.
 
شروع سری جدید از دوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸

 
کد مطلب: 105838
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای