سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۹
شاید به تیم ملی برگردم

گوچی: از کی‌روش به خاطر سید جلال ناراحتم

رضا قوچان نژاد از احتمال بازگشتش به تیم ملی حرف می زند؛ او از کی روش به خاطر برخی مسائل ناراحت است و البته که می گوید هنوز پیشنهادی برای فصل بعد ندارد.
۰
گوچی: از کی‌روش به خاطر سید جلال ناراحتم
گوچی: از کی‌روش به خاطر سید جلال ناراحتم
مردم‌نيوز: یکی از ستاره های فوتبال ایران در سال های گذشته بدون تردید رضا قوچان نژاد است؛ مهاجم توانمند و گلزنی که بعد از جام جهانی از فوتبال ملی خداحافظی کرد. حالا اما بحث هایی درباره حضور گوچی در لیگ برتر فوتبال ایران به وجود آمده و البته که حضورش در تمرین تیم ملی احتمال بازگشتش به تیم ملی را نیز داغ کرده است. قوچان نژاد صبح امروز در گفت و گو با برنامه تلویزیونی سلام صبح بخیر صحبت های جالبی را درباره خاطراتش و البته آینده فوتبالی خود انجام داد که ماحصل آن را در ادامه می‌خوانید:
گلم به کره جنوبی را بارها تماشا کردم
گلم به کره جنوبی در بازی آخر مقدماتی جام جهانی 2014 را بارها تماشا کردم. هربار که فیلم آن گل را می بینم خاطره شیرینش برایم تداعی می شود. آن گل جزو بهترین خاطراتم است. شاید در آن لحظه خودم هم فکر نمی کردم توپ را از بازیکن بگیرم اما می دانستم مدافع کره بالاخره یکبار اشتباه می کند و با از دست دادن تمرکز توپ را به من می دهد.
 
تصوری از شادی خیابانی مردم نداشتم
زمانی که با گل من به جام جهانی 2014 رفتیم تازه به تیم ملی دعوت شده بودم و اصلا خبر نداشتم در ایران چه خبر شده است. بعد از بازی بازیکنان می گفتند که می دانی در خیابان های تهران چه خبر است؟ من تصوری از این شادی ها نداشتم و فقط می شنیدم تا اینکه به تهران رسیدیم. هر جای دنیا رفتم و ایرانی ها را دیدم در مورد شادی بعد از گل من صحبت می کنند. آنها از نوع شادی بعد از گل من و اینکه کجا بازی را تماشا کردند حرف می زنند. این خیلی برای من لذت بخش است.
به ایران آمدم تا بجنگم
من به پیشنهاد تیم ملی ایران و کارلوس کی روش جواب مثبت دادم تا زحمت بکشم و بجنگم و پرچم ایران را بالا ببرم. من یکی از نفرات تیم ملی بودم که می خواستم تیمم موفق باشد. افتخار می کنم یکی از بازیکنان تیم ملی ایران بودم و پیراهن کشورم را پوشیدم.
 

مخلص همه منتقدانم هستم
همه بازیکنان بزرگ دنیا و حتی بزرگ ترین آنها هم مخالفانی دارند و من نیز از این قاعده استثنا نیستم. من که از رونالدو بزرگتر نبودم.من فقط به نظرات احترام گذاشتم و فوتبال برای همه مردم است نه بازیکنان و مربیان. ممکن است خیلی ها از بازی یک نفر خوششان بیاید یا نیاید ولی این رفتارها فکر و نوع بازی من را تغییر نداد. هنوز هم حرفی را می زنم که بعد از بازی با کره جنوبی زده ام، مخلص همه منتقدانم هستم.
هیچ وقت فیلم بازی با آرژانتین را ندیدم
من هیچ وقت فیلم بازی با آرژانتین را به صورت کامل تماشا نکردم. شاید بعضی وقت ها دقایقی از صحنه های مسابقه را دیده باشم اما این بازی را هیچ وقت به صورت کامل ندیدم چون بازی تلخی بود. سعی کردم فیلم آن بازی را نگاه نکنم.چند ماه بعد از آن مسابقه خاطراتش خیلی تلخ شد چون نزدیک بود نتیجه ای تاریخی بگیریم ولی نشد. الان اگر آن بازی را ببنید متوجه می شوید بازیکنان ایران چه شاهکاری کردند و مقابل تیمی که به فینال رفت چه فوتبالی به نمایش گذاشتند. در آن دیدار خطا روی دژاگه صد در صد پنالتی بود ولی چون ما کشور کوچکی از نظر فوتبالی بودیم و با آرژانتین بازی داشتیم، این اتفاقات طبیعی بود.
 
گریه آن مربی برزیلی برایم جالب بود
بعد از بازی با آرژانتین یک مساله جالب را دیدم. اینکه یکی از اعضای خارجی کادرفنی تیم ملی گریه می کرد. کسی که برزیلی بود و این نشان می دهد که چقدر برای ما ایرانی ها آن باخت سخت بود، ولی همه باید افتخار کنیم که چنین مسابقاتی  را در جام جهانی نشان دادیم.
چند میلیمتر مانده بود تا توپ مسی را بزنم
در صحنه ای که لیونل مسی گل را زد، فقط چند میلیمتر مانده بود تا توپش را بزنم، ولی او مسی است دیگر. خیلی افسوس خوردم چون اگر با پای راستم خواستم توپ را دفع کنم، کم آوردم و قسمت نشد توپ او را بزنم. واقع لحظه تلخی بود و در دقیقه 91 همه تلاش های ما خراب شد.سختی کار ما هم این بود که بعد از گل بازی تمام شد و زمانی برای جبران نداشتیم.
گل مهمی به قطر زدم
در بازی با قطر در اولین بازی مقدماتی جام جهانی وقتی آن گل را در ثانیه های پایانی زدم از خوشحالی گریه ام گرفت. من تیم قطر را دوست دارم چون همیشه مقابل این تیم خوب گل می زنم. آن بازی جلوی 100 هزار تماشاچی بود و بازی سختی داشتیم. اولین بازی مقدماتی و وقتی جلوی آن تماشاگران گل می زنی فشار و استرسی که داشتی خالی می شود. همه دیدید که چه اتفاقاتی در آن بازی افتاد. به هر حال درگیری ها و فشار زیاد و خوشحال بودم که گل مهمی در آن مسابقه زدم.
 

من پرسپولیسی نیستم
هروقت در ایران هستم خوشحالم. البته الان قرارداد دارم و نمی دانم آینده چه می شود. اینکه می گویند من پرسپولیسی هستم درست نیست. من طرفدار تیم ملی ام. البته ابومسلم تیم شهرم است و اگرچه آنها پایین افتاده اند اما این تیم را دوست دارم.
بهترین نویسنده همسرم است
اهل کتاب خواندن هستم اما در این دوره همه چیز دیجیتال شده است. دیگر مثل قدیم نیست که کتاب باز کنم و بخوانم. بیشتر کتاب ها را روی تبلت و گوشی دانلود می کنم و می خوانم. از بین نویسنده ها به همسرم علاقه دارم. نمی خواهم دروغ بگویم و با اینکه کتاب هایش سنگین است و موضوعات سنگینی می نویسد و خیلی متوجه نمی شوم اما برایم توضیح می دهد و می فهمم چقدر قشنگ است.
6 زبان بلد هستم
خداراشکر با اینکه فارسی ام خیلی قوی نیست باز هم می توانم این را متوجه شوم. 5، 6 زبان بلد هستم.فارسی، آلمانی و هلندی، پرتغالی و انگلیسی هم بلد هستم. اسپانیایی با پرتغالی خیلی فرق ندارد ، مثل مسعود شجاعی و جواد نکونام خیلی حرفه ای نیستم اما وقتی اسپانیایی صحبت می کردند می فهمیدم.
می خواستم سمت صادقی بروم، نشد
در بازی با عراق در جام ملت ها خیلی اتفاقات افتاد و ما بیش از 90 دقیقه 10 نفره  بودیم. تا لحظه آخر جنگیدیم و فکر می کنم دقیقه 119 بود که توپ روی هوا آمد و من فقط می خواستم توپ داخل دروازه برود.اصلا مهم نبود که با دست می زنم یا پا!امیر حسین صادقی به من گفت رضا بازی پیچ خورده و فقط خودت می توانی گره را بازی کنی. لحظه ای که گل زدم فقط داشتم می دویدم که به سمت امیرحسین صادقی بروم اما آنقدر شلوغ شد به او نرسیدم. از شادی بازی با کره و ... چیزی یادم نمی آید چون خیلی خوشحال بودم ولی در بازی با عراق مطمئن بودم بازی را می بریم و خیلی حیف شد که باختیم. پنالتی هم شانسی است و امیری و حاج صفی در آن دیدار پنالتی خراب کردند. البته اسم هایی که پنالتی خراب کردند مهم نیستند چون تیم ما باخته بود، نه فقط یکی دو بازیکن.
کد مطلب: 105867
مرجع : ورزش سه
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای