سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۵

بدهی ۲۴ میلیاردی فدراسیون کشتی!

یکی از کاندیدای انتخابات کشتی از بدهی سنگین این فدراسیون به عنوان دغدغه اصلی رییس جدید نام برد.
۰
بدهی ۲۴ میلیاردی فدراسیون کشتی!
بدهی ۲۴ میلیاردی فدراسیون کشتی!
مردم‌نيوز: در حالی که ماه‌های زیادی است فدراسیون کشتی با سرپرست اداره می‌شود، به نظر می‌رسد به روز برگزاری انتخابات نزدیک شده‌ایم. البته هنوز اسامی کاندیداهای تایید صلاحیت شده اعلام نشده و همه منتظر رونمایی از کاندیداهای نهایی برای برگزاری انتخابات هستند.
در این میان در هفته‌ها و ماه‌های اخیر بحث‌های زیادی پیرامون موضوعات مالی و بدهی‌های فدراسیون کشتی مطرح شده است. نامه رییس اتحادیه جهانی که به بدهی‌های سنگین فدراسیون ایران اشاره داشت هم به این مساله دامن زد و حتی خطر محرومیت ایران از مسابقات جهانی را مطرح کرد.
عبدالمهدی نصیرزاده، یکی از کاندیداهای فدراسیون کشتی است که بیشتر تمرکز خود را روی مسائل مالی گذاشته و اطلاعات خوبی از بدهی های فدراسیون دارد. او در این باره به "ورزش سه" گفت: فدراسیون کشتی با محدودیت منابع مالی و بدهی های سنگین حقیقی، حقوقی و ارزی مواجه است. من با خزانه دار فدراسیون هم صحبت کردم، اما متوجه شدم که اطلاعات دقیقی هم در دست نیست. چیزی که مشخص شده، فدراسیون کشتی تقریبا ۲۳،۲۴ میلیارد بدهکار است. بخشی از این بدهی ها طرف حساب شخصی دارند. برخی هم حقوقی هستند که مثلا بدهکاری به شرکت توسعه و تجهیز است. برخی هم بدهی‌های ارزی هستند که بیشتر از همه نگران کننده به حساب می‌آیند. حتی اتحادیه جهانی تهدید کرده بود که در صورت عدم پرداخت این بدهی ها اجازه شرکت در مسابقات جهانی را به ایران نمی دهد.
وی افزود: این بدهی ها در شرایطی وجود دارد که در سال ۹۷ از بودجه ۱۴ میلیاردی حدود ۱۱.۷ میلیارد از سوی وزارت ورزش به فدراسیون پرداخت شده و ۲ میلیارد هم کمیته ملی المپیک به کشتی تخصیص داده است. به گفته معاون مالی وزارت ورزش در سال ۹۸ حدود ۳۵ درصد از بودجه فدراسیون کشتی هم کاهش می یابد! شاید در کنار این ها افزایش نرخ ارز را هم در نظر بگیرید.
کاندیدای ریاست فدراسیون کشتی عنوان کرد: آن کسی که واقعا می خواهد رییس کشتی شود، باید بتواند منابع مالی بیاورد. دغدغه من هم الان رییس شدن نیست؛ بلکه این است که چطور می خواهم مدیریت کنم. به هر حال کشتی گیران هم از رییس جدید مطالبه دارند و خیلی این مشکلات را هم درک نمی کنند. اگر واقعا به این نتیجه برسم که شخصی بهتر از من می تواند در این زمینه کار کند، کنار می روم چون برای خدمت به کشتی آمدم. من حامیان مالی خودم را پیدا کردم و این را در روز مجمع هم اعلام می کنم. تا این لحظه نه با کاندیدایی دیدار داشتم و نه قصد دارم با کسی ائتلاف کنم. البته امثال خادم، دبیر، جدیدی و حیدری سرمایه های کشتی هستند.
نصیرزاده در ادامه بیان داشت: کشتی ورزش اول ماست و در تاریخ بیشترین مدال را برای ایران در المپیک گرفته است. آیا بودجه کشتی به اندازه افتخاراتش هست؟! وزارت ورزش باید نگاه ویژه تری داشته باشد و بودجه بیشتری را به این رشته اختصاص دهد.
وی در پایان گفت:  با اینکه معتقدم رسول خادم در برخی از زمینه ها خوب کار کرد، به او نقد هم دارم. فدراسیون در دوران ریاست او گستردگی بی دلیل داشت. مثلا ۵۰۰ میلیون تومان در ماه هزینه حقوق و دستمزد می شود که سالیانه ۶، ۷ میلیارد از بودجه را به خود اختصاص می دهد. به همین راحتی نیمی از بودجه وزارت ورزش برای حقوق و دستمزد هزینه می شود. این پول باید در استان ها پخش شود چون کفگیر کشتی ته دیگ خورده است! معتقدم در برخی از استان ها مثل بوشهر، هرمزگان، خراسان جنوبی و... که کشتی رونق کمتری دارد، باید بودجه بیشتری اختصاص داده شود تا خودشان را به بقیه برسانند، اما تا الان شرایط اینطور بوده که بیشتر به آن هیات هایی که کشتی در آنها رونق داشته، بودجه تعلق گرفته است. آنهایی که رتبه پایین‌تری داشتند، توجه کمتری به آنها شده و مبالغی حدود ۵ میلیون به آنها در طول یک سال داده اند که خیلی کم است.
کد مطلب: 105879
مرجع : ورزش سه
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای