سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۷

رکوردهای بی‌نظیر سلطان خاک رس!

تنیسور اسپانیایی با کسب دوازدهمین قهرمانی در رولن گاروس حالا از هر زمانی به اسطوره سوییسی تنیس جهان نزدیک‌تر است.
۰
رکوردهای بی‌نظیر سلطان خاک رس!
رکوردهای بی‌نظیر سلطان خاک رس!
مردم‌نيوز: رافائل نادال که در ۳۳ سالگی بار دیگر به روزهای اوج خود بازگشته، بعد از شکست دادن راجرر فدرر، رقیب سنتی خود در نیمه نهایی روز گذشته در فینال هم دومینیک تیم را از پیش رو برداشت تا برای دوازدهمین بار در رولن گاروس تاجگذاری کند.
این هجدهمین بار بود که رافائل نادال در گرنداسلم به عنوان قهرمانی دست پیدا می کند و حالا از هر زمان دیگری به اسطوره سوییسی نزدیک شده است. راجر فدرر که سال هاست در صدر پرافتخارترین تنیسورهای جهان قرار دارد، تاکنون ۲۰ قهرمانی در گرنداسلم های مختلف کسب کرده و تاکنون رافائل نادال را به این نزدیکی به خودش ندیده بود.
با توجه به اینکه نادال ۴ سال از فدرر جوانتر است و تنیسور سوییسی از روزهای اوج خود فاصله گرفته، به نظر می‌رسد سلطان خاک رس به زودی بتواند عنوان پرافتخارترین تنیسور جهان را از آن خود کند.
رکورد بی نظیر رافائل نادال در زمین های خاکی واقعا شگفت انگیز است. او فقط ۲ بار در تاریخ تنیس حرفه ای خود در زمین‌های خاکی شکست خورده؛ یک بار در سال ۲۰۰۹ نادال مقابل سودرلینگ شکست در زمین‌های خاکی را تجربه کرده و بار دیگر هم مقابل جوکوویچ شکست خورده است.
در مجموع نادال ۱۵ بار در رولن گاروس شرکت کرده که ۱۲ بار قهرمان شده است. ۲ بار که شکست خورده و یک بار هم به دلیل مصدومیت انصراف داده است.
یک رکورد بی نظیر دیگر از سوی نادال داشتن بیشترین تعداد قهرمانی توسط یک تنیسور در یک گرنداسلم است. یعنی حتی فدرر هم در یک گرنداسلم خاص نتوانسته ۱۲ قهرمانی کسب کند.
با وجود گرفتن ۲ هزار امتیاز از رولن گاروس، نادال همچنان در رده دوم برترین تنیسورهای جهان باقی می ماند و جوکوویچ هم در صدر باقی خواهد ماند.
کد مطلب: 105880
مرجع : ورزش سه
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای