چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۳

وزیر امور خارجه قطر: ایران با وجود تحریم‌ها زیر بار مذاکره نمی‌رود / عربستان عامل ناآرامی‌های غرب آسیا است

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی تأکید کرد ایران پیش از رفع تحریم‌های اقتصادی علیه خود، با آمریکا مذاکره نخواهد کرد؛ عربستان به نیرویی برای ایجاد نا آرامی‌ها در خاورمیانه تبدیل شده است.
۰
وزیر امور خارجه قطر: ایران با وجود تحریم‌ها زیر بار مذاکره نمی‌رود / عربستان عامل ناآرامی‌های غرب آسیا است
مردم‌نيوز: به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، معاون نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه قطر ضمن ابراز تمایل کشورش برای پیوستن به مجموعه میانجی‌گرانی که برای جلوگیری از وقوع درگیری بین ایران و آمریکا تلاش می‌کنند، تأکید کرد معتقد است ایران پیش از رفع تحریم‌های اقتصادی علیه خود، با آمریکا مذاکره نخواهد کرد.
محمد بن عبدالرحمن آل ثانی علاوه بر این موضوع، در سخنانی که در روزنامه انگلیسی گاردین منتشر شد گفت عربستان به نیرویی برای ایجاد نا آرامی‌ها در خاورمیانه تبدیل شده است و این کشور اغلب برای تحمیل دیدگاه‌های استبدادی خود به باج خواهی و اعمال فشار‌های اقتصادی روی می‌آورد.
آل ثانی در ادامه سخنان خود تصریح کرد به نظر می‌رسد بحران کشور‌های خلیج (فارس) باعث ایجاد منازعه‌های دیگری در منطقه شده است که حل و فصل آن‌ها را دشوارتر کرده است، از جمله بحران در لیبی و سومالی که عربستان تلاش می‌کند در این کشور‌ها حکومت‌های وابسته به خود را به حکم برساند.
وزیر امور خارجه قطر افزود کشورش در معرض اقدامات مخدوش کننده و زیانباری قرار گرفته است که عربستان و امارات آن را هدایت می‌کنند.
وی در این زمینه به باج خواهی عربستان و امارات از برخی کشور‌هایی اشاره کرد که به حمایت این دو کشور نیاز دارند، تا از سیاست مخالفت با قطر پیروی کنند و این مسئله، زمینه بسیاری از نا آرامی‌ها را در کشور‌های شاخ آفریقا و منطقه جنوب صحرا فراهم کرده است.
وی تأکید کرد عربستان و امارات هر کشوری را که مستبدان بر آن حکومت نکنند، کشوری تروریستی قلمداد می‌کنند.
وزیر خارجه قطر همچنین با اشاره به تحولات اخیر سودان، قتل عام و کشتار‌های اخیر در این کشور را وحشیانه توصیف کرد.
 
کد مطلب: 105907
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای