چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۱

مسکو: واشنگتن از عناصر غربگرا در روسیه پشتیبانی اطلاعاتی و مالی می‌کند

کمیسیون شورای فدراسیون روسیه، آمریکا را به پشتیبانی مالی و اطلاعاتی از عناصر ضد روس در این کشور متهم کرد.
۰
مسکو: واشنگتن از عناصر غربگرا در روسیه پشتیبانی اطلاعاتی و مالی می‌کند
مردم‌نيوز: در گزارش سالانه «کمیسیون شورای فدراسیون روسیه» از تداوم تلاش‌های آمریکا برای دخالت در امور روسیه و آموزش و پشتیبانی از مخالفان سیاسی و تامین مالی نیروهای ضد روس انتقاد شده است.
وبگاه شبکه خبری «راشاتودی» سه‌شنبه شب به وقت تهران در این باره نوشت که این گزارش توسط «آندره کلیموف» رئیس این کمیسیون به مجلس عُلیای روسیه تقدیم شده است.
در این گزارش آمریکا به حمایت و پشتیبانی گسترده سیاسی، سازمانی و اطلاعاتی از نیروهای هوادار غرب و ضد روس متهم شده است. در این گزارش همچنین آمده که فعالیت‌های آمریکا توسط وزارت امور خارجه این کشور و تحت پوشش «مبارزه برای دموکراسی در روسیه» هماهنگ شده است.
مجلس علیای روسیه
این در حالی است که آمریکا مدت‌هاست روسیه را به دخالت در امور داخلی خود متهم کرده و مدعی است که مسکو در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 این کشور که به پیروزی «دونالد ترامپ» انجامید، دخالت کرده است. روسیه نیز متقابلا این اتهام‌زنی واشنگتن را بارها رد کرده است.
«سرگئی ریابکوف» معاون وزارت خارجه روسیه نیز به تازگی در گفت‌وگو با خبرگزاری «تاس» اظهار داشت که «سندرم دخالت روسیه» در امور داخلی در آمریکا همواره وجود دارد.
وی در این باره اظهار داشت : «این عامل همیشه وجود داشته، اکنون شدت بیشتری گرفته و در آینده نیز باقی خواهد ماند.»
نخست وزیر روسیه نیز چندی قبل با طعنه به دیپلمات‌‌های آمریکایی، به آن‌ها توصیه کرد قبل از هرگونه اظهار‌نظری کتاب‌های آموزشی درباره حقوق بین‌الملل را با دقت مطالعه کنند و با مفهوم تمامیت ارضی کشورها آشنا شوند.
 
کد مطلب: 105920
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای