دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۷

اقدام غیرقانونی دولت در تامین اجتماعی

نماینده مردم شاهین‌شهر: طبق قانون وزیر کار تنها می‌تواند برای ۶ ماه سرپرست سازمان تأمین اجتماعی را تعیین کند که از ۲۵ اردیبهشت به این طرف سازمان تامین اجتماعی فاقد مسئول بوده و وجاهت قانونی ندارد.
۰
اقدام غیرقانونی دولت در تامین اجتماعی
مردم‌نيوز:حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: طبق قانون وزیر کار تنها می‌تواند برای ۶ ماه سرپرست سازمان تأمین اجتماعی را تعیین کند که حضور سرپرست برای این سازمان از ۲۵ آبان سال گذشته تا ۲۴ اردیبهشت سال جاری بوده است ضمن اینکه بر همین اساس از ۲۵ اردیبهشت ۹۸ به این طرف سازمان تامین اجتماعی فاقد مسئول است.

وی افزود: بر اساس بررسی‌های من، پیشنهاداتی به رئیس‌جمهور ارائه شده و وی اختیارات را برای خود حفظ کردند و اجازه ندادند تعیین تکلیف شود.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس تصریح کرد: برخی احکام هم بعد از این تاریخ به عنوان سرپرست سازمان تأمین اجتماعی صادر شده در حالی که این سمت بعد از تاریخ مربوطه وجاهت قانونی ندارد و دخل و تصرف در بیت المال است.

حاجی‌ دلیگانی اظهار داشت: ۴۲ میلیون نفر وصل به صندوق تأمین اجتماعی هستند و در حقیقت این صندوق حق‌ الناس است و نمی‌توان اینطور با آن رفتار کرد.

وی گفت: دولت ورود کرده و جلوی این کار خلاف را بگیرد تا مشکلی برای کشور به وجود نیاید.
منبع: فارس
کد مطلب: 106167
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای