سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۰
ترامپ وعده تشدید تحریمها علیه تهران را عملی کرد؛

از رهبر انقلاب و فرماندهان ارشد سپاه تا ظریف در لیست جدید تحریم آمریکا

رئیس جمهوری آمریکا با صدور فرمان اجرایی جدید، تحریم‌هایی را علیه ملت ایران وضع کرد تا به زعم خود ایران به میز مذاکره باز گردد. ترامپ این فرمان اجرایی را برای اعمال تحریم‌های شدیدتر علیه ایران امضا کرد. او پیش از امضای آن گفت که دفتر رهبر جمهوری اسلامی ایران از تحریم‌های تازه آمریکا مستثنی نخواهد بود.
۰
از رهبر انقلاب و فرماندهان ارشد سپاه تا ظریف در لیست جدید تحریم آمریکا
مردم‌نيوز: دونالد ترامپ که در تلافی سرنگونی پهپاد آمریکایی در حریم هوایی ایران وعده داده بود تحریم‌های سخت‌تری را علیه تهران وضع کند، روز دوشنبه فرمانی را امضا کرد و گفت: هرگز اجازه نخواهیم داد ایران به سلاح اتمی دست یابد. استیون منوچین بلافاصله پس از امضای این فرمان در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: تحریم‌های امروز بر نهاد رهبری ایران اعمال می‌شود. وی افزود: ما همچنین اقدامات مشخصی را علیه مسئولان اتفاقات اخیر در نظر گرفتیم. می‌دانید که ما علیه قاسم سلیمانی تحریم‌هایی را در نظر گرفته بودیم، اما امروز تعداد دیگری از مقامات ارشد نظامی ایران در این فهرست قرار می‌گیرند.

رئیس اتاق جنگ علیه ایران ادامه داد: علیرضا تنگسیری (فرمانده نیروی دریایی سپاه) که به بستن تنگه هرمز تهدید کرده بود؛ امیر علی حاجی زاده (فرمانده هوافضای سپاه) که مسئول سرنگونی پهپاد آمریکایی است، محمد پاکپور (فرمانده نیروی زمینی سپاه) هم به این فهرست افزوده شده اند.
بنا بر اطلاعیه وزارت دارایی آمریکا رهبر انقلاب و دفتر ایشان مشمول تحریم‌های آمریکا شده‌اند. در اطلاعیه وزارت داریی آمریکا آمده است که فرمان ریاست جمهوری دسترسی رهبری ایران به منابع مالی را منع می‌کند و اجازه می‌دهد که افراد منصوب رهبر و دفتر رهبر در مقامی خاص یا در پست‌های دیگر هم هدف تحریم قرار بگیرند.

وزارت دارایی آمریکا می‌گوید: "علاوه بر این هر نهاد مالی خارجی که آگاهانه معامله مالی قابل توجه با نهاد‌هایی که تحت این فرمان اجرایی تحریم شده‌اند، انجام دهد از سیستم مالی آمریکا حذف می‌شود. "علاوه بر فرماندهان نیروی زمینی، دریایی و هوافضای سپاه نام فرماندهان نواحی پنجگانه نیروی دریایی سپاه پاسداران هم در اطلاعیه وزارت دارایی آمریکا دیده می‌شود: عباس غلامشاهی، رمضان زیراهی، یدالله بادین، منصور روانکار و علی عظمایی.

این اطلاعیه می‌گوید فرماندهان نواحی پنج‌گانه نیروی دریایی سپاه "در فعالیت‌های نیروی دریایی سپاه پاسداران در سواحل جنوبی استان‌های خوزستان، بوشهر و هرمزگان که در مجاورت خلیج فارس و تنگه هرمز مسئولیت دارند. "
 
به گزارش خبرگزاری رویترز ترامپ ابتدا گفت که تحریم‌های تازه در واکنش به ساقط کردن یک پهپاد آمریکایی اعمال می‌شود که موشک سپاه پاسداران آن را بر فراز دریای عمان هدف قرار داد. اما کمی بعد گفت که این تحریم‌ها در هر صورت اعمال می‌شد.او مدعی شده که بسیار علاقه‌مند است با ایران به یک توافق برسد و هم‌زمان تاکید کرد که اجازه نخواهد داد ایران به تسلیحات هسته‌ای دست پیدا کند. با این حال او تاکید کرد که به دنبال درگیری با ایران نیست.
منوچین اضافه کرد: این تحریم‌ها برای فعالیت‌های اخیر آن‌ها است. همچنین رئیس جمهوری به من دستور داد که اواخر هفته، ظریف را هم به فهرست تحریم شدگان اضافه کنم.وی در حالی که تحریم‌های به اصطلاح جدید را تشریح می‌کرد، اظهار کرد: همانگونه که رئیس جمهوری گفت: این اقدامات برای بازگرداندن ایران به میز مذاکره برای دسترسی به یک توافق جامع است.
 
 
کد مطلب: 106545
مرجع : پارسینه
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای