شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۲۸

طعنه پوتین به «گوایدو»

«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه که روز پنجشنبه (دیروز) برای دیدار با مقام‌های ایتالیایی به رم سفر کرده بود، در یک اظهارنظر به انتقاد از مواضع رئیس‌جمهور خودخوانده و رهبر مخالفان این کشور پرداخت و از او خواست که «به واقعیت برگردد».
۰
طعنه پوتین به «گوایدو»
مردم‌نيوز: «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه که روز پنجشنبه (دیروز) برای دیدار با مقام‌های ایتالیایی به رم سفر کرده بود، در یک اظهارنظر به انتقاد از مواضع رئیس‌جمهور خودخوانده و رهبر مخالفان این کشور پرداخت و از او خواست که «به واقعیت برگردد».
اخبار بین الملل_ در حالی که مواضع مداخله‌جویانه آمریکا و حامیانش درباره ونزوئلا و حمایت‌های آنها از «خوان گوایدو» رهبر مخالفان ونزوئلا ادامه دارد، رئیس‌جمهور روسیه در نشست خبری مشترک با نخست‌وزیر ایتالیا درباره اوضاع این کشور آمریکای لاتین و شیوه حل بحران در آن اظهارنظر تازه‌ای کرده است.
به گزارش «اسپوتنیک» ولادیمیر پوتین با طعنه به مواضع رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا گفت: «آقای گوایدو رهبر مخالفان به میان مردم آمد، به آسمان نگاه کرد و خداوند را خطاب قرار داد و سپس خودش را رئیس‌جمهور خواند».
رئیس‌جمهور روسیه افزود: «اما خداوند به ما نگفت که واکنشش به این خطاب چه بوده و برای ما هیچ نشانه‌ای هم نفرستاد. به همین دلیل به نظر من، او (گوایدو) باید به این زمین فانی و پر از گناه ما برگردد و قوانین و رویه‌های دموکراتیک آن را دنبال کند، قوانین و رویه‌هایی که ته آنها یک چیز است: مذاکره و مخاطب قرار دادن مردم و رأی‌دهندگان. شما باید به انتخابات رجوع کنید و مسائل را در آینده از راه انتخابات حل کنید».
پوتین همچنین تاکید کرد، او و «جوزپه کونته» نخست‌وزیر ایتالیا در باره اینکه وضعیت ونزوئلا نگران‌کننده است و فشارهای خارجی سبب تشدید این بحران خواهد شد، اتفاق نظر دارند.

گوایدو سوم بهمن ماه سال ۱۳۹۷ با حضور در جمع هواداران خود در ونزوئلا، طی اقدامی غیرقانونی خود را رئیس‌جمهور خواند و نیم ساعت بعد از این اقدام، آمریکا هم او را به عنوان «رئیس‌جمهور مشروع» به رسمیت شناخت
دولت آمریکا از آن زمان در حال اعمال انواع تهدیدات نظامی، تحریم‌های اقتصادی و فشارهای سیاسی علیه دولت قانونی ونزوئلا بوده و در همین راستا ضمن بلوکه کردن دارایی‌های ونزوئلا این دارایی‌ها را در اختیار نمایندگان رئیس‌جمهور خودخوانده قرار داده است.
«نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا که پیشتر بارها گوایدو را «آلت دست» آمریکا خوانده است، اعلام کرده که گوایدو در حال اجرای فرامین صادر شده آمریکایی‌ها است.

 
کد مطلب: 106993
مرجع : افکار
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای