يکشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۱

تلاش نظامی کره‌ای برای پیوستن به داعش

یک عضو ارتش کره جنوبی به اتهام تلاش برای ملحق شدن به گروه تروریستی داعش و همچنین توطئه حمله‌ای تروریستی در این کشور بازداشت شده است.
۰
تلاش نظامی کره‌ای برای پیوستن به داعش
مردم‌نيوز: پلیس کره جنوبی یک مرد 23 ساله را که در حال خدمت در ارتش این کشور بوده به اتهام تلاش برای ملحق شدن به گروه تروریستی داعش و تدارک حمله‌ای تروریستی در این کشور دستگیر کرده است.
 بنا بر گزارش «استریت تایمز»، منابع پلیس کره جنوبی گزارش کردند که این نظامی 23 ساله در ماه اکتبر سال 2017 میلادی، چاشنی مواد منفجره را زمانی که پس از ملحق شدن به یگان پیاده‌نظام ارتش کره جنوبی در حال آموزش در یک دانشکده مهندسی ارتش کره در نزدیکی شهر سئول بوده، دزدیده است و در ماه‌های گذشته تلاش کرده تا با ساخت وسیله‌ای انفجاری یک عملیات تروریستی را طرح‌ریزی کند.
این عضو ارتش کره جنوبی همچنین از سال 2016 میلادی به ترویج افکار و فعالیت‌های تروریستی گروه داعش از طریق گردآوری ویدئوهای این گروه و آپلود کردن آنها در اینترنت مشغول بوده است.
بنا بر اعلام پلیس کره جنوبی، یک فیلم ویدئویی از نحوه ساختن مهمات در گوشی همراه این فرد پیدا شده است و او در هنگام دستگیری در خانه اسلحه‌ای را نگهداری می‌کرده که مشابه تسلیحات مورد استفاده گروه تروریستی داعش است. وی این اسلحه را به صورت آنلاین خریداری کرده بود.
بازپرسان پلیس و ارتش کره جنوبی گفته‌اند که این فرد از یک اپلیکیشن محرمانه که متعلق به نیروهای گروه ترویستی داعش و پیروان آنهاست استفاده کرده و از فردی که احتمال می‌رود عضو این گروه تروریستی باشد، ایمیل دریافت کرده است.

پلیس کره جنوبی تحقیقات درباره این فرد را پس از دریافت اطلاعات از اداره فدرال تحقیقات آمریکا در سال گذشته آغاز کرده بود و ارتش کره جنوبی را نیز در جریان این پرونده قرار داده بود.
وزارت دفاع کره جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد که بازپرسان این پرونده، این فرد را در تاریخ اول جولای (دوشنبه دهم تیرماه) برای اعلام جرم دزدیدن تجهیزات نظامی و نقض قوانین ضدتروریستی به دفتر دادستانی ارجاع داده بودند. وی فردای همان روز حکم انفصال از خدمت خود را دریافت کرد و پس از آن بازپرسان ارتش کره جنوبی نیز بررسی اتهامات علیه این فرد را آغاز کردند.

 
کد مطلب: 107066
مرجع : افکار
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای