چهارشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۴

تنش تجاری آمریکا این بار با هند

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا سه شنبه هند را که نیمه ژوئن گذشته (خرداد) تعرفه‌های گمرکی اضافی بر واردات آمریکا به این کشور وضع کرده بود، مورد انتقاد شدید قرار داد.
۰
تنش تجاری آمریکا این بار با هند
مردم‌نيوز: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا سه شنبه هند را که نیمه ژوئن گذشته (خرداد) تعرفه‌های گمرکی اضافی بر واردات آمریکا به این کشور وضع کرده بود، مورد انتقاد شدید قرار داد.
رئیس‌جمهور آمریکا در حساب توئیتری خود از این موضوع انتقاد کرد و آن را غیرقابل قبول دانست.
کاخ سفید اوایل ژوئن (اواخر اردیبهشت) گذشته اعلام کرده بود که به امتیازات تجاری داده شده به واردات هند به آمریکا پایان می‌دهد.
دهلی نو از سال‌ها قبل از نظام تعرفه ترجیحی در قبال بازار آمریکا استفاده می‌کرده است که بر اساس آن به بازار آمریکا دسترسی آزاد دارد.
دونالد ترامپ قبلا از این موضوع انتقاد کرده است که آمریکا دسترسی کافی به بازار هند ندارد. هندی‌ها نیز بعد از آنکه ترامپ قانع نشد هند را از افزایش تعرفه واردات اعمالی بر فولاد و آلومینیوم معاف کند، در خرداد گذشته برخی محصولات وارداتی آمریکا مانند سیب و بادام را مشمول تعرفه‌های گمرکی اضافی کرد.

فرانس پرس افزود: میزان کسری تجاری آمریکا با هند در سال ۲۰۱۸ به حدود ۲۱ میلیارد دلار بالغ می‌شود که رئیس‌جمهور آمریکا این موضوع را غیرقابل قبول ارزیابی می‌کند.

 
کد مطلب: 107246
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای