شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۳

وزیر کار دولت ترامپ استعفا کرد

وزیر کار آمریکا به دلیل حاشیه‌های مربوط به نقش داشتنش در کاهش محکومیت یک میلیاردر متهم به فساد جنسی از سمت خود استعفا کرد.
۰
وزیر کار دولت ترامپ استعفا کرد
مردم‌نيوز: به نقل از شبکه خبری سی‌ان‌ان، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه در یک نشست خبری اعلام کرد «الکساندر آکوستا» وزیر کار این کشور استعفای خود را به اطلاع وی رسانده و از سمت خود کناره‌گیری کرده است.
الکساندر آکوستا در سال 2008 یعنی زمانی که دادستان میامی در ایالت فلوریدا بود، با دخالت خود در پرونده «جفری اپستین» میلیاردر آمریکایی که به سوء استفاده جنسی از دختران نوجوان متهم بود، باعث کاهش محکومیت وی شد تا وی برای جرائم خود تنها به 13 ماه حبس محکوم شود.
اخیراً پس از آن‌که جفری اپستین به ارتکاب جرائمی مشابه در نیویورک متهم شد، بحث نقش داشتن وزیر کار دولت ترامپ در کاهش محکومیت وی در سال 2008 بار دیگر مورد توجه رسانه‌ها و محافل سیاسی آمریکا قرار گرفت و در نهایت با شدت گرفتن انتقادات و فشارهای سیاسی، آکوستا مجبور به کناره‌گیری از سمت خود شد.
آکوستا که در زمان اعلام رسمی خبر استعفایش توسط دونالد ترامپ، در کنار وی حضور داشت با اعلام اینکه چند ساعت قبل از نشست خبری استعفایش را به اطلاع ترامپ رسانده است، به خبرنگاران گفت: «تصمیم درستی گرفتم زیرا نمی‌خواستم برای دولت حاشیه درست شود.»
وزیر کار مستعفی آمریکا هفته گذشته تأکید کرده بود که قصد ندارد از سمت خود استعفا کند. دونالد ترامپ نیز برای حمایت از وزیر کار خود به‌ نوعی تلاش کرده بود اتفاقات گذشته را کم‌اهمیت جلوه دهد.
با این حال فشارهای رسانه‌‌ها و نمایندگان ارشد حزب دموکرات در کنگره آمریکا که فرصت را برای بهره‌برداری سیاسی از یک مسئله قضائی و اخلاقی فراهم دیده بودند، الکساندر آکوستا را مجبور به استعفا کرد.
 
کد مطلب: 107357
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای