جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۴

۳۳کشته در حمله به استودیو انیمیشن‌ ژاپنی

رسانه‌های ژاپنی به این نتیجه رسیده‌اند که احتمالا انتقام‌جویی عامل محرک حمله به استودیوی انیمیشن‌سازی در کیوتوی ژاپن بوده است که ۳۳ کشته به جای گذاشت.
۰
۳۳کشته در حمله به استودیو انیمیشن‌ ژاپنی
مردم‌نيوز:به نقل از ورایتی، منابع تحقیق در رویدادی که دیروز ساختمان انیمیشن کیوتو را به آتش کشید، امروز جمعه گفته‌اند مردی که عامل این رویداد بوده کینه استودیو را به دل داشته و معتقد بوده این استودیو رمان وی را دزدیده است و او باید برای انتقام‌جویی این ساختمان را به آتش کشیده باشد.

پلیس و آتش نشانی که در عملیات حضور داشته‌اند، ۲۰ ساعت پس از حمله، آتش سوزی را کاملاً خاموش کرده‌اند و دیگر اثری از اجساد در محل باقی نمانده است. آنها اکنون درصدد یافتن توضیحات بیشتر درباره وقوع این حمله هستند.

در این حمله که دیروز پنج‌شنبه با ایجاد آتش‌سوزی عمدی در استودیوی انیمیشن‌سازی در کیوتوی ژاپن انجام شد، پلیس اندکی دورتر از صحنه مردی را دستگیر کرد که به عنوان متهم شناخته شده است.

این مرد ۴۱ ساله که گفته می‌شود حدود ساعت ۱۰ صبح به ساختمان شماره یک استودیوی انیمیشن کیوتو وارد شد، با ریختن گازوئیل این محل را به آتش کشید.

وی که خودش هم از ناحیه اندام‌های تحتانی و سینه بشدت آسیب دیده باید پس از بهتر شدن مورد بازجویی قرار بگیرد.

در حالی که نام وی اعلام نشده اما منابع محلی می‌گویند وی هرگز برای این کمپانی کار نکرده و از اعضای آن نبود.

برخی از روزنامه‌های محلی مانند کیوتو شیمون و آساهی شیمبون نوشته‌اند که شاهدان حاضر در صحنه دستگیری مرد شنیده‌اند که وی گفته است: آنها ایده‌های مرا دزدیدند و رمان مرا کپی کردند.

برخی از گزارش‌ها حاکی از این است که این مرد ۳۰ دقیقه پیش از شروع آتش سوزی از ایستگاه پمپ بنزین نزدیک این استودیو ۴۰ لیتر گازوئیل خریده بود.

پلیس در صحنه رویداد چندین چاقو و یک چکش هم پیدا کرده اما شاهدی برای اینکه آنها متعلق به این مرد باشند وجود ندارد.

رئیس انیمیشن کیوتو دیروز گفت کمپانی اخیراً چندین ایمیل تهدیدآمیز دریافت کرده بود.

گفته می‌شود حداقل ۳۳ نفر بر اثر این حمله جان خود را از دست داده‌اند. شب پیش آمار کشته شدگان ۲۰ زن و ۱۲ مرد اعلام شد.

خدمات اورژانس شهر کیوتو حدود ساعت ۱۰:۳۵ دقیقه صبح پنج‌شنبه با تماسی برای آتش سوزی در طبقه اول این استودیو روبه رو شد، ولی آتش به سرعت هر سه طبقه ساختمان را دربرگرفت.

در زمان آتش سوزی حدود ۷۰ نفر در ساختمان مشغول کار بودند. اجساد ۱۲ نفر در طبقات اول و دوم این ساختمان پیدا شد. ۱۰ نفر دیگر نیز در طبقه سوم جان باختند.

انیمشن کیوتو از سال ۱۹۸۱ فعال بوده و به عنوان تهیه کننده انیمیشن‌های کیفیت بالای ژاپنی شناخته شده است.
کد مطلب: 107753
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای