يکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۴
هشدار یک برنده نوبل؛

موقعیت علمی انگلیس پس از برگزیت به خطر می افتد

نخست وزیر جدید انگلیس قصد دارد با فرایندی جدید ارائه ویزا به دانشمندان برتر را پس از برگزیت تسهیل کند. اما یکی از برندگان نوبل در این باره هشدار داده است.
۰
موقعیت علمی انگلیس پس از برگزیت به خطر می افتد
مردم‌نيوز:به نقل از دیلی میل، بوریس جانسون نخست وزیر جدید انگلیس اعلام کرد  قصد دارد انگلیس را به یک ابرقدرت علمی در جهان تبدیل کند و محدودیت های مربوط به ویزای دانشمندان برتر را برطرف می کند.

او در هنگام بازدید از مرکز علمی کولهام در انگلیس اعلام کرد  فرایندی سریع برای دریافت ویزای دانشمندان خارجی در انگلیس ایجاد می شود تا با تغییر قوانین مهاجرتی پس از برگزیت، بخش علمی این کشور رشد کند.

جانسون در این باره گفت: می خواهم سیستم مهاجرتی کشور به گونه ای باشد که بهترین دانشمندان جهان را به خود جذب کند.

درهمین راستا نخست وزیر جدید انگلیس دستور داده تا با همکاری جامعه علمی یک فرایند جدید اعطای ویزا به دانشمندان ابداع شود. این فرایند احتمالا در سال جاری ارائه می شود.

«سر اندره گیم» برنده جایزه نوبل و کاشف گرافن  و دیگر دانشمندان برتر انگلیس در واکنش به این سخنان اعلام کرده اند خروج این کشور از اتحادیه اروپا به موقعیت آن به عنوان یکی از مراکز علمی جهان آسیب می زند.

او هشدار داد برگزیت وضعیت این بخش را بدتر می کند. گیم در این باره به تایمز گفت: ممکن است دولت سعی کند موانع ورود دانشمندان به انگلیس را بکاهد اما نمی تواند جنجالی که در نتیجه برگزیت ایجاد می کند را برطرف کند. دانشمندان احمق نیستند. آنها می دانند این جنجال غیرقابل اجتناب است.

او در سال ۲۰۱۰ میلادی به همراه کنستانتین نووسلوف برنده جایزه نوبل شد. او در این مصاحبه اعلام کرد نووسلوف از هم اکنون انگلیس را ترک کرده و در سنگاپور زندگی می کند.
کد مطلب: 108816
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای