يکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۶

جو بایدن باز هم گاف داد!

نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا هنگام صحبت درباره تیراندازی‌های اخیر این کشور، مرتکب اشتباه لفظی عجیبی شد.
۰
جو بایدن باز هم گاف داد!
جو بایدن باز هم گاف داد!
مردم‌نيوز: جو بایدن، معاون سابق باراک اوباما و نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دیروز (شنبه) در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد که در تیراندازی مرگبار سال گذشته در مدرسه‌ای در پارکلند فلوریدا، او «معاون رئیس جمهور» بوده است! این درحالی است که او یک سال پیش از وقوع این حادثه مرگبار کاخ سفید را ترک کرده بود.
بایدن ۷۷ ساله که در حال صحبت درباره خشونت‌های مرتبط با اسلحه بود، اعلام کرد: کودکان پارکلند برای دیدن من آمدند، زمانی که من معاون رئیس جمهور آمریکا بودم.
نشریه هیل از ستاد انتخاباتی جو بایدن خواست به این گاف جدید او واکنش نشان دهد. یک مقام ستاد انتخاباتی بایدن در گفت‌وگو با بلومبرگ اعلام کرد که منظور جو بایدن حادثه تیراندازی دبستان سندی هوک در سال ۲۰۱۲ بود که در دوره حضور او به عنوان معاون رئیس جمهور رخ داده است.
جو بایدن پس از وقوع تیراندازی مرگبار پارکلند فلوریدا که ۱۷ کشته برجای گذاشت، با بازماندگان این حادثه دیدار کرده بود.
اظهارات دیروز بایدن جدیدترین گاف او محسوب می‌شود. وی روز پنجشنبه هم اظهاراتی نژادپرستانه به زبان آورده بود که موجی از انتقاد‌ها را به دنبال داشت. بایدن گفته بود: کودکان فقیر هم همانند کودکان سفیدپوست باهوش هستند.
اما بایدن خیلی زود حرف خود را اصلاح کرد و گفت: «کودکان ثروتمند، کودکان سیاه پوست و کودکان آسیایی.» وی حتی دیروز هم در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد زمانی که گفته «کودکان فقیر» در واقع اشتباه لفظی داشته است و مردم متوجه می‌شوند که منظور او چه بوده است.
معاون سابق باراک اوباما حتی در یکی از سخنرانی‌های اخیرش محل وقوع تیراندازی‌های اخیر آمریکا را هیوستون و میشیگان اعلام کرده بود که خیلی زود این گاف خود را اصلاح کرد.
به دنبال وقوع تیراندازی‌های مرگبار هفته گذشته در ال پاسوی تگزاس و دیتون اوهایو در کمتر از ۲۴ ساعت، بیش از ۳۰ نفر کشته و ده‌ها نفر دیگر مجروح شدند.
در فوریه سال ۲۰۱۸ هم بر اثر حمله یک جوان مسلح به دبیرستانی در شهر پارکلند در ایالت فلوریدا، ۱۷ نفر کشته و ده‌ها نفر دیگر مجروح شدند. بیشتر کشته شدگان و مجروحان از دانش آموزان این مدرسه بودند.
کد مطلب: 108855
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای