سه شنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۱

معین بحیرایی در حصار

قطعه بی کلام « حصار» کاری از معین بحیرایی آهنگساز جوان و خوش آتیه ساخته و منتشر شد.
۰
معین بحیرایی در حصار
مردم‌نيوز:قطعه پاپ تلفیقی «حصار» به آهنگسازی معین بحیرایی یک قطعه بی کلام است که با محوریت استفاده از ساز سنتور به عنوان ساز اصلی در کنار سازهایی نظیر پیانو ، گیتار،  ویولن و بیس ساخته شده است.

آهنگسازی، تنظیم و نوازندگی سنتور «حصار» بر عهده معین بحیرایی، میکس و مسترینگ و گیتار آرمین اکرامیان، ویولن بهنام حیدری و بیس با آرین مهبادی بوده است.

این قطعه در گام رِمینور تنظیم شده است و در آن از سنتور به عنوان یک ساز موسیقی پاپ استفاده شده است. سنتور علاوه بر نواختن ملودی وظیفه پرکردن فضاهای هارمونیک با استفاده از تکنیک آرپژ (به اصطلاح پیانویی ) را دارد.

این قطعه به همراه ویدیو کلیپ آن با مجوز رسمی از وزارت محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی تهیه شده است و به زودی قطعات بی کلام و باکلام بیشتری از این هنرمند خواهیم شنید.

گفتنی است چندین سال است که جای موزیک بی کلام پاپ در  فضای موسیقی ایران به شدت مشهود است و متاسفانه کمتر آهنگسازی تن به ساختن موسیقی می دهد که کلام روی آن نباشد، موسیقی ای که مخاطب در آن بیش از فضاسازی، شنونده ملودی و تمی مشخص باشد. بحیرایی این قطعه را با این هدف و بر همین اساس ساخته است.
کد مطلب: 109787
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای