شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۴

عربستان پشت "منصور هادی" را خالی کرد

عربستان سعودی در بیانیه‌ای پنجشنبه از دولت مستعفی یمن خواسته «فوراً و بدون تأخیر» با جدایی‌طلبان جنوب یمن بر سر میز مذاکره بنشیند.
۰
عربستان پشت "منصور هادی" را خالی کرد
عربستان پشت "منصور هادی" را خالی کرد
مردم‌نيوز: در بیانیه‌ای که روی وب‌سایت خبرگزاری عربستان سعودی قرار گرفته آمده است: «هر گونه تلاش برای بر هم زدن امنیت یمن تهدید علیه پادشاهی [عربستان سعودی] محسوب شده و با قاطعیت با آن برخورد می‌شود.»
عربستان سعودی، درگیری‌های نیابتی در شهر عدن را «فتنه» توصیف کرده و از آن ابراز تأسف کرده و گفته بروز درگیری‌های آشکاری که تنها به نفع حوثی‌های یمن (انصارالله) است را نمی‌پذیرد.
همکاری نظامی عربستان سعودی و امارات متحده عربی در قالب ائتلاف عربی ضد یمن بعد از گذشت بیش از چهار سال، این روزها به درگیری نیابتی و کشت‌وکشتار در شهر عدن، جنوب یمن تبدیل شده است.
عربستان سعودی در بخش پایانی بیانیه از دولت مستعفی یمن حمایت کرده و آن را تنها «دولت مشروع» دانسته است. در این بیانیه آمده است: «پادشاهی عربستان بر موضع قاطع خود مبنی بر اینکه هیچ جایگزینی برای دولت مشروع یمن وجود ندارد تأکید کرده و تلاش برای ایجاد واقعیت‌های جدید در یمن از طریق توسل به زور یا تهدید به توسل به زور را نمی‌پذیرد.»
منبع: فارس
کد مطلب: 109918
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای