شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۴

جدال لفظی و تند لاریجانی با پژمان‌فر

نماینده مشهد خطاب به لاریجانی گفت: مردم می‌گویند تفاوتی در نظرات آقایان لاریجانی و روحانی وجود ندارد و البته تاکید دارند آقای لاریجانی 12 سال است که رئیس مجلس است و باید برای مردم بگوید چه کرده است.
۰
جدال لفظی و تند لاریجانی با پژمان‌فر
مردم‌نيوز: حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در تذکری خطاب به علی لاریجانی رئیس مجلس گفت: متاسفم که شما فرمایشاتی در صحن علنی مجلس فرمودید که شاید رادیوهای بیگانه هم به این راحتی نتوانند آن را پخش کنند.

وی ادامه داد: ما نماینده مجلس بوده و در چارچوب قانون از حقوق مردم دفاع می‌کنیم و از حقوق قانونی خود در این باره استفاده می‌کنیم و شما مسائلی را مطرح کردید که ما چند سال است تلاش کردیم تا آن مسائل را در فضای قانونی پیش ببریم.

پژمانفر تصریح کرد: من در باره تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی تذکر دادم که این کار دو سوم آرای نمایندگان را می‌خواهد و جزئیات دیگری را هم مطرح کردم که شما اجازه طرح آن را ندادید.

نماینده مردم مشهد در مجلس گفت: شما به من اعلام کردید که تریبون دست ماست، این در حالی است که ما برای آنکه حرف‌های خود را بزنیم دادوبیداد می‌کنیم، در حالی که این کار برای انجام وظایف قانونی‌مان است.

وی افزود: برادر شما 10 سال رئیس قوه قضائیه بود، ضمن اینکه شما 12 سال است که رئیس مجلس هستید. این در حالی است که در میدان سید اسماعیل می‌گویند بین دیدگاه شما و آقای روحانی تفاوتی وجود ندارد.

پژمانفر افزود: حرف ما این است که طبق وظایف قانونی خودمان باید از حقوق مردم دفاع کنیم و شما قسم خوردید که پایبند قانون باشید و از آن دفاع کنیم.

نماینده مردم مشهد در مجلس تصریح کرد: اگر اجازه می‌دادید در این مجلس حرف‌هایی را بگوییم، مردم برای بیان اعتراضات خود به خیابان‌ها نمی‌آمدند و وقتی مردم نتوانند حرف‌شان را از طریق نماینده‌شان در مجلس بزنند در خیابان‌ها جمع می‌شوند.

وی گفت: آقای لاریجانی! شما تریبون‌ها را بسته‌اید و باعث بی‌نظمی‌ها هستید. شما باعث شدید که رادیوهای بیگانه علیه جمهوری اسلامی کار کرده و به کشورمان صدمه بزنند.

پژمانفر تصریح کرد: بارها در باره موضوعات قانونی و خلاف آیین‌نامه تذکر دادم و گفتم که تشکیل وزارت بازرگانی با بند 10 سیاست‌های کلی نظام اداری و بند 26 سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و ماده 28 قانون برنامه ششم توسعه مغایر بوده و با اصل 75 قانون اساسی هم مغایرت دارد.

نماینده مردم مشهد در مجلس اظهار داشت: اینکه شما توجیه می‌کنید دو وزارتخانه خرجی ندارد، اشتباه است. آیا دو وزیر در یک اتاق می‌نشینند؟

وی با بیان اینکه شما اجازه ندادید مباحث مختلف در این باره مطرح شود، افزود: خیلی از مسائل از سوی شما در مجلس مطرح می‌شود ولی اجازه نظر به ما نمی‌دهد.

پژمانفر گفت: آقای لاریجانی! شما برادر ما هستید و همه در یک نظام قرار داریم.

نماینده مردم مشهد در مجلس اظهار داشت: آقای لاریجانی مرا متهم به آن کرده که ما در چارچوب‌ها و مرزها نیستیم؛ آیا این‌گونه است؟ شما اجازه ندادید حرف قانونی خود را بزنیم.

وی گفت: آقای لاریجانی! شما اختیارات مجلس را به جلسه سران قوا بردید و مجلس را ناکارآمد کرده‌اید.

پژمانفر افزود: ما شما را دعوت به صبر می‌کنیم و شما نباید حرف‌هایی که رادیوهای بیگانه علیه نظام می‌زنند را باور کنید. 

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پژمانفر گفت: شما مطالبی را فرمودید که قضاوت آن با مردم است. آیا من مانع حرف زدن شما هستم، در حالی که این حرف شما دقیق نیست.

لاریجانی گفت: با تدبیر مقام معظم رهبری اختیارات مجلس را به جای دیگری بردند و رهبر انقلاب در شرایط تحریمی فعلی شورای هماهنگی قوا را تشکیل دادند و ایشان فرمودند که رئیس قوه مقننه هم در این شورا باشد. چرا می‌گویید که کردید؟ در حالی که من این کار را نکردم.

رئیس مجلس افزود: من در پاسخ به تذکرات شما گفتم باید این تذکر طبق آیین‌نامه مطرح شود. آیین‌نامه هم می‌گوید اگر نمایندگان اخطاری دادند مجلس باید آن را قبول کند و آن را به رای بگذارد.

وی افزود: تذکر آیین‌نامه‌ای خلاف موضوعات باید به تشخیص من باشد تا مطرح شود.
لاریجانی گفت: شما من را به دیکتاتوری متهم کردید. در حالی که این گونه نیست.
رئیس مجلس تصریح کرد: من موظف نیستم شرعا و عرفا تشخیص دیگری را قبول کنم و باید به تشخیص خود عمل کنم.

وی افزود: کشور دست مجلس و دولت است. مجلس که یک نفر نیست. این در حالی است که شما می‌گویید مجلس را من اداره می‌کنم.

لاریجانی تصریح کرد: در کشور ما مردم سالاری وجود دارد و ولی فقیه هم در راس آن است و قوا در چارچوب‌های خود تصمیم‌گیری می‌کنند.

وی گفت: نمایندگان مجلس نظرات مختلفی دارند و وقتی من در یک رسانه می‌بینم مجلس را به سخره گرفته‌اند ناراحت می‌شوم؛‌چراکه مجلس پایگاه قانون گذاری است.

رئیس مجلس اظهار داشت: وقتی راجع به مجلس در تلویزیون صحبت می‌شود و الفاظ رکیک بیان می‌شود همه ما و شما باید از کیان مجلس دفاع کنیم و نباید زحمات زیر سوال برود. در حالی که الفاظی که شما (آقای پژمانفر) به کار بردید مجلس را زیر سوال برد.
 
 
 
کد مطلب: 111890
مرجع : جهان نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای