يکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۲

سفر حمدوک و برهان به عربستان و امارات

رئیس شورای حاکمیتی و نخست وزیر دولت انتقالی سودان در راس یک هیئت بلندپایه از مقامات این کشور امروز به عربستان و پس از آن به امارات می‌روند.
۰
سفر حمدوک و برهان به عربستان و امارات
مردم‌نيوز: به دنبال تشکیل شورای حاکمیتی و دولت انتقالی سودان مصر، عربستان، امارات ، فرانسه ... از مقامات خارطوم دعوت کردند که به این کشورها سفر کنند. قاهره ، ریاض و ابوظبی با حمایت از نظامیان سودانی نقش موثری در ساختار قدرت در سودان جدید ایفا کردند. سودان از لحاظ راهبردی، نظامی ، سیاسی و اقتصادی برای مصر، عربستان و امارات بسیار مهم است. به همین دلیل می‌کوشند، چیدمان ساختار قدرت در خارطوم در راستای منافع آنها باشد و از همین روند حمایت می‌کنند.
سرلشکر عبدالفتاح برهان رئیس شورای حاکمیتی و عبدالله حمدوک نخست وزیر سودان  در راس یک هیئت بلندپایه از مقامات این کشور امروز در یک سفر یک روزه به عربستان می روند تا با سلمان بن عبدالعزیز پادشاه و محمدبن سلمان ولیعهد این کشور دیدار و درباره گسترش مناسبات دوجانبه  گفت وگو کنند.
به نوشته روزنامه الانتباهه چاپ خارطوم، اسماء عبدالله وزیر خارجه، ابراهیم احمد بدوی وزیر دارایی ، مدنی عباس وزیر صنعت و بازرگانی، ابوبکر حمبالب رئیس دستگاه اطلاعات وامنیت سودان برهان و حمدوک را دراین سفر همراهی می کنند.
این هیئت سودانی فردا صبح عربستان را به مقصد ابوظبی ترک خواهد کرد تا سرلشکر برهان و حمدوک با محمد بن زاید ولیعهد امارات و سایر مقامات این کشور دیدار و درباره گسترش همکاری های دوجانبه گفت وگو کنند.
سفر هیئت بلندپایه سودانی به عربستان و امارات بنا به دعوت ریاض و ابوظبی انجام شده و قرار است طی آن، همکاری های دوجانبه و چالش های سیاسی و اقتصادی پیش روی سودان مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.
 
کد مطلب: 113513
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای