دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۱

واکنش کردهای سوریه به تهدیدات اردوغان

نیروهای دموکراتیک سوریه (که بخش اعظم آنها را کردهای سوری تشکیل می‌دهند) در واکنش به تهدیدات اردوغان اظهار کردند، رئیس‌جمهوری ترکیه به دنبال آواره کردن ساکنان شمال سوریه است.
۰
واکنش کردهای سوریه به تهدیدات اردوغان
مردم‌نيوز: نیروهای دموکراتیک سوریه اظهار کردند، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه به دنبال آواره کردن ساکنان شمال سوریه و تبدیل منطقه امن به منطقه نزاع و جنگ دائمی است.
 این نیروها افزودند: ما به تمام تعهدات خود عمل کردیم و تمام موانع نظامی بین دو منطقه تل ابیض و سیرکنایه را برداشتیم و نیروهای‌مان به همراه سلاح‌های سنگین‌شان را از منطقه خارج کردیم اما ترکیه همچنان می‌خواهد برنامه‌های خود را در شمال سوریه عملیاتی کند.
در این راستا خبرگزاری آناتولی ترکیه گزارش داد، گروه‌های پیوسته به شورشیان "ارتش آزاد سوریه"‌ آمادگی خود را برای مشارکت در عملیات احتمالی ترکیه در منطقه شرق فرات تکمیل کرده‌اند.
براساس گزارش آناتولی،‌ دوره آموزشی تیپ الحمزه و گردان سلیمان شاه در منطقه عفرین در شمال استان حلب تکمیل شده است. عفرین در جریان عملیات "شاخه زیتون" ترکیه دو سال پیش به کنترل ارتش این کشور درآمد.
سیف ابوبکر،‌ فرمانده تیپ الحمزه به آناتولی گفت: دوره آموزشی نیروهای ما در راستای آمادگی برای عملیات احتالی در منطقه شرق رود  فرات است.
 
کد مطلب: 113576
مرجع : افکار
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای