سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۳

گفت‌وگوی تلفنی وزرای دفاع روسیه و آمریکا

وزرای دفاع روسیه و آمریکا عصر روز دوشنبه درباره عقب نشینی نیروهای آمریکایی از شمال سوریه و احتمال حمله ترکیه به این مناطق گفت‌وگو کردند.
۰
گفت‌وگوی تلفنی وزرای دفاع روسیه و آمریکا
مردم‌نيوز: «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه عصر روز دوشنبه تماس تلفنی از «مارک اسپر» همتای آمریکایی خود داشت و در این تماس تلفنی درباره تنش‌هایی که در پی حمله احتمالی ترکیه به شمال سوریه بوجود خواهد آمد گفت‌وگو شد.
وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای که در این زمینه منتشر کرد، خبر داد که این تماس تلفنی از سوی طرف آمریکایی انجام شده است.
واشنگتن از روز دوشنبه نیروهای خود را از مناطق شمال شرقی سوریه و در نزدیکی مرزهای ترکیه عقب کشید. این عقب‌نشینی همزمان با آماده شدن ترکیه برای انجام عملیات نظامی در این مناطق برای پاکسازی آن از یگان‌های خلق کرد انجام شد.
«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین در واکنش به این اقدام آمریکا از ترکیه خواست تا تحت هر شرایطی به تمامیت ارضی سوریه احترام بگذارد.
خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه در حالی صورت می‌گیرد که نیروهای  کُرد  دموکراتیک سوریه (SDF) ضمن اذعان به آغاز روند خروج ارتش آمریکا از بخش‌هایی از سوریه، از خلف وعده واشنگتن گله کردند.
نیروهای کُرد دموکراتیک سوریه اعلام کردند: «نیروهای آمریکایی به تعهدات خود عمل نکردند و نیروهای خود را از مناطق مرزی با ترکیه خارج کردند و ترکیه هم‌ اکنون برای عملیات حمله به شمال و شرق سوریه آماده می‌شود».
 
کد مطلب: 113685
مرجع : فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای