چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۰

شبه‌نظامیان کُرد برای مقابله با ترکیه آماده هستند

نیروهای کُرد دموکراتیک سوریه برای مقابله با تهدیدهای ترکیه مبنی بر عملیات نظامی، در شمال و شرق سوریه ۳ روز آماده باش و بسیج عمومی اعلام کرد.
۰
شبه‌نظامیان کُرد برای مقابله با ترکیه آماده هستند
مردم‌نيوز: نیروهای کُرد دموکراتیک سوریه برای مقابله با تهدیدهای ترکیه مبنی بر عملیات نظامی، در شمال و شرق سوریه ۳ روز آماده باش و بسیج عمومی اعلام کرد.
این نیروها با انتشار بیانیه ای از تمامی نهادها و مردم کُرد خواستند که به منطقه مرزی مجاور ترکیه بروند و وظیفه اخلاقی خود را انجام دهند و در این برهه حساس از خود مقاومت نشان دهند.
در ادامه بیانیه از سازمان ملل، آمریکا، اتحادیه اروپا، روسیه و تمامی کشورها و نهادهای تصمیم گیرنده که در سوریه تاثیر دارند خواسته شده است تا مسئولیت اخلاقی و وجدانی نسبت به وقوع هر گونه فاجعه انسانی در شمال و شرق سوریه داشته باشند.
گفتنی است ترکیه تجهیزات نظامی خود را برای حمله به شمال سوریه به مرزهای دو کشور منتقل کرده است. این اقدام پس از گفتگوی تلفنی رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه با دونالد ترامپ همتای آمریکایی وی صورت گرفت. واشنگتن پیش از این اعلام کرد که هرگز از نیروهای دموکراتیک سوریه که اغلب آنها کُرد هستند در برابر عملیات نظامی ترکیه در هر نقطه ای از سوریه حمایت نخواهد کرد.
 
کد مطلب: 114097
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای