يکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۱
کار سخت همیلتون و مرسدس در ژاپن:

توفان فِراری؛ وتل و لکلرک ردیف جلو را در سوزوکا قفل کردند

در تایم‌گیری گرند پری ژاپن که ساعاتی قبل از مسابقه برگزار شد در نتیجه‌ای دور از انتظار سباستین وتل موفق شد با دو بار شکستن رکورد پیست پل‌پوزیشن را کسب کند و هم‌تیمی‌اش لکلرک نیز دومین تایم سریع را زد.
۰
توفان فِراری؛ وتل و لکلرک ردیف جلو را در سوزوکا قفل کردند
توفان فِراری؛ وتل و لکلرک ردیف جلو را در سوزوکا قفل کردند
مردم‌نيوز: به دلیل عبور توفان هاگیبیس از پیست سوزوکا پس از برگزار شدن تمرین اول و دوم در روز جمعه، تمرین سوم و تایم‌گیری روز شنبه لغو و پیست تخلیه شد. امروز صبح و تنها چهار ساعت مانده به شروع مسابقه تایم‌گیری گرند پری ژاپن در حالی برگزار شد که به رغم هوای آفتابی و آسمان صاف، وزش باد شدید کار را برای راننده‌ها سخت کرده و حتی مسئولان برگزار را مجبور کرد که راجع به ادامه‌ی تایم‌گیری یا لغو آن و در نظر گرفتن نتایج تمرین دوم به عنوان تایم‌گیری تصمیم‌گیری کنند. با تمام این کش و قوس‌ها تایم‌گیری تا پایان ادامه پیدا کرد و شاهد اتفاقات جذابی نیز بود.
در همان ابتدای تایم‌گیری اول هنوز پنج دقیقه از ورود ماشین‌ها به پیست نگذشته بود که در حالی که هنوز لاستیک‌ها سرد بودند رابرت کوبیتسا با خروج از مسیر و رفتن روی چمن‌ها چسبندگی ماشین را از دست داد و به دیواره برخورد کرد. بلافاصله تمرین با پرچم قرمز متوقف شد. البته ژاپن یکی از بهترین تیم‌های مارشالی جهان را دارد و مارشال‌ها در کمترین زمان مشغول خارج کردن ماشین ویلیامز و تمیز کردند پیست هستند. مکانیک‌های ویلیامز کار سختی برای رساندن ماشیند کوبیتسا به خط شروع مسابقه در کمتر از چهار ساعت دیگر دارند.
در نهمین دقیقه‌ تایم‌گیری اول و تنها چهار دقیقه پس از رفع پرچم قرمز اول کوین مگنوسن راننده ‌هاس هم در پیچ هجدهم اسپین شده و از مسیر خارج شد و به دیواره برخورد کرد تا شاهد یک پرچم قرمز دیگر باشیم. البته ماشین آسیب چندانی ندید و مگنوسن توانست خودش ماشین را تا گاراژ هاس برساند و نیازی به حضور جرثقیل نبود.
وزش باد شدید در سوزوکا مسئولان را مجبور کرد تا در رابطه با ادامه‌ی تایم‌گیری یا لغو آن تصمیم بگیرند.
راننده‌ها کمتر از ده دقیقه برای ثبت دورهای سریع خود و تایم زدن در   Q1 فرصت دارند و پیست بسیار شلوغ است، همه سعی می‌کنند جلوتر از بقیه قرار بگیرند.
جز کوبیتسا و مگنوسن، جورج راسل، سرجیو پرز و در کمال تعجب دنیل ریکاردو پنج راننده‌ای هستند که در اولین دور تایم‌گیری حذف شده و مسابقه را از پنج رده‌ی آخر شروع خواهند کرد.
راننده‌ها مجبورند با همان لاستیک‌هایی که در دور دوم تایم‌گیری استفاده کرده و زمان خود را ثبت می‌کنند مسابقه را آغاز کنند. استراتژ تیم‌ها به همین زودی و از Q2 مشخص خواهد شد.
تایم‌گیری دوم به مدت پانزده دقیقه از ساعت 5:10 دقیقه آغاز شد.
تایم‌گیری دوم بدون حادثه‌ی خاصی با برتری بوتاس، همیلتون و آلبون به پایان رسید و فراری‌ها که فقط یک دور زدند چهارم و پنجم شدند. هولکنبرگ از رنو، استرول از ریسینگ‌پوینت، جیووناتزی و رایکونن از آلفارومئو و کیویات از تورور روسو پنج راننده‌ای بودند که در Q2 حدف شدند
در 5:33 دقیقه Q3 یا بخش آخر تایم‌گیری برای تعیین رده‌های اول تا دهم آغاز شد.
دوربین‌ها وتل را نشان می‌دهند که با چشمان بسته تمرکز کرده.
سباستین وتل با شکستن رکورد پیست با تایم 1:27.2 در اولین دور تایم‌گیری سوم اول شد و لکلرک با 0.3 ثانیه بیشتر دوم شد. بوتاس و همیلتون سوم و چهارم هستند و نزدیک 0.5 ثانیه با وتل فاصله دارند
دو دقیقه  و سی ثانیه مانده به پایان تایم‌گیری راننده‌ها دوباره برای زدن آخرین دور به پیست آمدند.
همیلتون آخرین راننده‌ی به پیست آمده است و جایگاه خوبی برای زدن تایم سریع دارد.
وتل باز هم تایم خود را بهتر کرده و با زمان 1:27.064 بار دیگر رکورد پیست را شکست. لکلرک با 0.1 ثانیه اختلاف دوم شد و  بوتاس، همیلتون و ورشتپن در رده‌های بعدی قرار گرفتند.
پل‌پوزیشن گرند پری ژاپن به سباستین وتل رسید و فراری با دو راننده‌ی سریعش ردیف اول استارت مسابقه را قفل کرد. انتظار می‌رود که همچون تایم‌گیری، مسابقه‌ی بسیار جذابی را نیز شاهد باشیم. گرند پری ژاپن از ساعت 8:40 به وقت ایران برگزار خواهد شد.
کد مطلب: 114433
مرجع : ورش سه
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای