سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۵
در اقدامی پست و بزدلانه؛

کشتار نیروهای حشد الشعبی توسط آمریکایی‌ها در عراق

آمریکایی‌ها ماه‌هاست از پیروزهای حشد الشعبی در عراق و رسیدن این نیروها به امتداد مرز عراق با سوریه و همزمان پیروزهای ارتش سوریه در مبارزه با داعش عصبانی هستند. پیروزی که همین دو روز پیش در شهر السخنه در استان حمص با رشادت نیروهای ارتش سوریه حاصل شد.
۰
کشتار نیروهای حشد الشعبی توسط آمریکایی‌ها در عراق

مردم‌نيوز: درحالی‌که فتنه جدید سعودی‌ها با دستان عراقی‌ها در خصوص انحلال نیروهای مردمی موسوم به حشد الشعبی سرباز زده است نیروهای ائتلاف مبارزه با داعش در اقدامی آشکار برای نقض قوانین بین‌المللی و حمله به نیروهای عراقی که در صف اول مبارزه با تروریسم داعش هستند گردانهای سید الشهداء که در زمره بهترین‌های حشد الشعبی هستند موردحمله قرار داد و باعث شهید و زخمی شدن تعداد زیادی از این نیروها گردید.

به گزارش بولتن نیوز، فرمانده نیروهای سید شهدا عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد پس از اعلام کردن ممنوع بودن نزدیک شدن نیروهای بسیج مردمی عراق و دیگر نیروها به نقطه مرزی عراق با سوریه از سوی ائتلاف بین‌المللی موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا مواضع نیروهای این گردان در مرز عراق با سوریه صبح امروز هدف حمله توپخانه‌ای آمریکایی‌ها قرار گرفت. ابو ولاء الولائی همچنین افزود این حمله با استفاده از اسلحه‌هایی هوشمند آمریکایی انجام‌شده وبر اثر آن تعداد زیادی از نیروهای وابسته به این گردان شهید و زخمی شدند.

ولائی افزود نیروهای آمریکایی در بیانه‌ای اعلام کردند که ما در این حمله عناصر گروه تروریستی داعش را هدف حملات توپخانه‌ای خود قراردادیم نه نیروهای مردمی عراق که در مرز عراق با سوریه مستقر هستند. فرمانده نیروهای گردان‌های سید شهدا آمریکا را مسول کامل این حمله دانست واز دولت عراق ودیگر طرف‌ها بین‌المللی خواست تحقیق وسیعی را در مورد این حمله انجام دهند.

فرمانده گردان‌های سید شهدا همچنین افزود این حمله نیروهای آمریکایی قطعاً از سوی نیروهای مردمی بی‌پاسخ نخواهند ماند و ما در اسرع وقت جلسه‌ای مهمی برای برسی این حمله با فرماندهان نیروهای مردمی خواهیم داشت.

این اولین و جدیدترین اقدام آمریکایی‌ها در خصوص نیروهای مردمی در سوریه و عراق نیست که این روزها سرگرم فتح جبهه تروریست‌های تکفیری هستند. نیروهایی که دارای مشروعیت کامل ملی بوده و در قالب بخشی از هیمنه دفاعی عراق توسط پارلمان عراق به رسمیت شناخته‌شده و در تلاش برای عملی کردن فتوای مرجع عالی‌قدر شیعیان آیت‌الله سیستانی تشکیل شدند.

حمله به مواضع ارتش سوریه در جبل الثرده در دیرالزور و همچنین حملات چند باره به ستون‌های نظامی متحدین در بیابان‌های سوریه و یا حمله به فرودگاه شعیرات در زمره گستاخی‌هایی است که ارتش آمریکا به بهانه مبارزه با تروریسم در خاک سوریه انجام داده است و حالا این بار نیروهای حشدالشعبی را هدف قرار داده‌اند.

اگرچه آمریکایی‌ها با توجیه این رفتار و فرار روبه‌جلو می‌کوشند این حملات را توجیه کنند اما به نظر می‌رسد این اقدام در راستای بخشی از برنامه سعودی‌ها و آمریکایی‌ها برای تضعیف نیروهای حشد الشعبی در عراق باشد. در سطح سیاسی ظاهراً مقتدی صدر پیش قراول شده و اعلام کرده که این نیروها باید منحل گردند. درخواستی که به‌صورت قاطع از سوی عراقی‌ها و خود حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق رد شد.

به گزارش شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، احمد الاسدی سخنگوی هیئت حشد الشعبی عراق در سخنانی تصریح کرد: هیچ‌یک از موارد مطرح‌شده در خصوص انحلال حشد الشعبی مبنای قانونی و حقوقی ندارد. وی تصریح کرد: حیدر العبادی فرمانده کل نیروهای مسلح به‌وضوح درباره هیئت حشد الشعبی صحبت و تأکید کرد که این هیئت منحل نخواهد شد؛ زیرا بخشی اساسی از ساختار امنیتی عراق به شمار می‌رود. الاسدی افزود: حشد الشعبی براساس فتوای مرجعیت دینی تشکیل شد و به‌طور مستقیم با دولت مرتبط است.

وی افزود: سرنوشت حشد الشعبی واضح است. آینده حشد الشعبی نظیر حال حاضر آن است. حشد الشعبی تشکیل شده تا باقی بماند؛ به‌ویژه بعد از تصویب قانون مربوط به آن در مجلس نمایندگان عراق. سخنگوی هیئت حشد الشعبی درباره شرکت نیروهای حشد الشعبی در عملیات آزادسازی منطقه تلعفر از دست گروه تروریستی داعش گفت: العبادی به‌وضوح در خصوص مشارکت حشد الشعبی سخن گفت و تصریح کرد که این نیروها درنبرد تلعفر شرکت خواهند داشت.
 
کشتار نیروهای حشد الشعبی توسط آمریکایی‌ها در عراق

آمریکایی‌ها ماه‌هاست از پیروزهای حشد الشعبی در عراق و رسیدن این نیروها به امتداد مرز عراق با سوریه و همزمان پیروزهای ارتش سوریه در مبارزه با داعش عصبانی هستند. پیروزی که همین دو روز پیش در شهر السخنه در استان حمص با رشادت نیروهای ارتش سوریه حاصل شد. آن‌ها قصد دارند به هر ترتیبی شده از دسترسی نیروهای حشد الشعبی به مرزهای عراق و سوریه بکاهند تا به‌صورت آزادانه بتوانند طرح‌های فتنه گرانه خود را پیاده نمایند.

قطعاً مردم عراق و دولت این کشور نباید اجازه دهند که خون جوانان رشید این کشور که در پی عمل به فتوای مرجعشان وارد عمل شوند پایمال گردد. در چنین شرایطی است که درخواست کشوری چون سوریه برای انحلال ائتلاف مبارزه با داعش به سرکردگی آمریکا بیشتر مصداقیت پیدا می‌کند و ضروری است عراقی‌ها نیز تجدیدنظر در فعالیت این ائتلاف در عراق داشته باشند.

ائتلاف مبارزه با داعش نه‌تنها راه‌حلی برای پایان داعش در عراق و سوریه نشد بلکه خود راهی برای تقویت تروریست‌ها و تضعیف زیرساخت‌های سیاسی عراق و سوریه و قربانی کردن مردم این کشورها گردید. همزمان کشورمان نیز می‌تواند با هماهنگی با روسیه در خصوص این اقدامات آمریکا در سوریه و عراق شورای امنیت سازمان ملل متحد را به پاسخگویی فرابخوانند و اجازه ندهند در قالب مبارزه با تروریسم کشتار نیروهای مبارز واقعی کاری آسان و راحت قلمداد گردد.

این اقدامات آمریکایی‌ها اگرچه تنفر و انزجار از آن‌ها را در میان مردم عراق افزایش خواهد داد اما باید راهکاری درست و منطقی برای محکوم کردن این اقدامات در سطح بین‌المللی پیدا گردد و قطعاً این وظیفه و رسالت همه انسان‌های مبارز است.

آمریکایی‌ها می‌خواهند بارنگ کردن گنجشک آن را به نام قناری به مردم منطقه بفروشند و حمله به نیروهای حشد الشعبی بیشتر از هرزمانی نشان داد این حنای آن‌ها دیگر رنگی ندارد اما این نباید به معنای سکوت و تسلیم در سازمان‌های بین‌المللی در مقابل این جنایت گردد.
 
کد مطلب: 11665
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای