سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۹
با موافقت نمایندگان؛

تخلفات موسسه اعتباری کاسپین به قوه قضائیه ارجاع می‌شود

نمایندگان مردم در خانه ملت با گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص رسیدگی به نقض و عدم اجرای کامل قوانین ناظر بر فعالیت موسسه اعتباری کاسپین موافقت کردند لذا این تخلفات به قوه قضائیه ارجاع می‌شود.
۱
۰
تخلفات موسسه اعتباری کاسپین به قوه قضائیه ارجاع می‌شود
مردم‌نيوز: نمایندگان مردم در خانه ملت در نشست علنی امروز (سه شنبه، 17 مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی با گزارش موضوع ماده 236 قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در خصوص رسیدگی به گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص رسیدگی به نقض و عدم اجرای کامل قوانین ناظر بر فعالیت موسسه اعتباری کاسپین با 183 رأی موافق، 16 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 233 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

میزان تخلفات صندوق‌های قرض الحسنه بدون مجوز رو به افزایش بوده است

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در توضیح گزارش مذکور گفت: در سال‌های اخیر تخلفات گسترده‌ای در عرصه فعالیت تعداد قابل توجهی از موسسات و صندوق‌های قرض الحسنه که بدون اخذ مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در کشور فعالیت می نمایند به وجود آمده و در ماه های اخیر نیز میزان آن رو به افزایش بوده است.
 
کد مطلب: 11700
مرجع : خانه ملت
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


سپرده گذار موسسه کاسپین
Iran, Islamic Republic of
با حربه مجوز بانک مرکزی مردم را به سپرده گذاری در موسسه مجاز کاسپین تشویق کردند و اقای سیف رسما اعلام کرد که کسانی که در موسسات مجاز سرمایه گذاری می کنند به هیچوجه نگران سرمایه هایشان نباشد و بانک مرکزی با نظارت مداوم از سپرده های مردم حفاظت و صیانت می کند. بنابراین مردم در شعب با تابلوی کاسپین مجوزدار و با مهر وامضا کاسپین و فرم کاسپین با این اطمینان سپرده گذاری کردند و حتی قبل از سپرده گذاری با استعلام از بانک مرکزی و موسسه کاسپین و دریافت اطمینان کامل و تائید کامل سرمایه های خود را درسال 95به این موسسه سپردند. بلافاصله سپرده گذاران کلان مربوط به سالهای قبل که مورد حمایت بانک مرکزی بودند با این سپرده های مردم توانستند تمامی پول خود را از این موسسه خارج کنند و بعد بانک مرکزی با فریب افکار عمومی دررسانه ملی و با هزاران دروغ و درکمال وقاحت این سپرده گذاران موسسه کاسپین را که دفترچه های کاسپین و قرارداد کاسپین را داشتند به تعاونی منحله فرشتگان درابتدای سال 94 منتسب کرد و عملا این سرمایه گذاران جدید پس از مجوز را مالباخته اعلام کرد. ضمنا باز برای حمایت از دوستان خود تسهیلات 7100 میلیاردی کاسپین را فقط 1400 میلیارد تومان اعلام نمود. امیدوارم خداوند حق این مردم بیگناه و فریب خورده دزدی و کلاهبرداری اشکار بانک مرکزی را به انان بازگرداند و این دروغگویان و کذابان را که باعث و بانی پاشیدگی صدها هزار خانواده بیگناه و حتی مرگ بسیاری از سپرده گذاران شدند را به اشد مجازات برساند.
چند رسانه ای