دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۶

آمریکا واقعاً چقدر نفت دارد؟

شرکت های آمریکایی با کنترل ۱۵ درصد کل تولید نفت دنیا موقعیت خوبی در جهان دارند اما ذخایر اثبات شده نفت آمریکا تنها مغادل ۳ درصد کل ذخایر اثبات شده نفت در دنیاست.
۰
آمریکا واقعاً چقدر نفت دارد؟
مردم‌نيوز: به نقل از اویل پرایس، طبق اداره اطلاعات انرژی آمریکا هیچ شکی وجود ندارد که این کشور با تولید 12.6 میلیون بشکه در روز بیشترین تولید روزانه نفت را در دنیا دارد ولی این تولید داخلی است. اگر به تولید نفت خام شرکت های بزرگ آمریکایی در خارج از این کشور نگاهی بیاندازید مشخص نمی شود که چه مقدار از نفت خام دنیا را این شرکت های آمریکایی کنترل می کنند؟
 به دست آوردن یک مقدار قطعی ممکن نیست، ولی با توجه به گزارش تولید شرکت های بزرگ آمریکایی در مقایسه با سایر شرکت های بزرگ دنیا متوجه می شویم که مقر دو تا از 10 شرکت بزرگ تولیدکننده نفت خام دنیا در آمریکا قرار دارد.
ده تولید کننده بزرگ نفت دنیا روی هم 34.73 میلیون بشکه در روز نفت به دنیا عرضه می کنند. اکسون موبیل و چورون، دو شرکت بزرگ آمریکایی 4.13 میلیون بشکه از این مقدار معادل 11 درصد آن را تشکیل می دهند.
 در مقایسه با کل تولید جهان که 94.7 میلیون بشکه در روز تخمین زده می شود، این تولید کننده های بزرگ آمریکایی 4.4 درصد کل تولید دنیا را در اختیار دارند. به علاوه کل تولید 12.6 میلیون بشکه ای نفت آمریکا معادل 3.3 درصد کل تولید نفت جهان است.
 ولی وقتی صحبت از تولید نفت به میان می آید آمریکا شرکت های بزرگ دیگری هم دارد، تقریباً تمام نفت آمریکا را شرکت های نفتی آن تولید می کنند.
 علاوه بر اکسون و چورون، سایر شرکت های بزرگ آمریکایی عبارتند از کونوکو فیلیپس، اکسیدنتال، ای او جی ریسورسز، آنادارکو، ماراتون، والکو و دیوون انرژی. این شرکت ها در کشور هایی در سراسر جهان فعالیت می کنند.
کد مطلب: 117050
مرجع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای