جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۶

همه دعواها در انتخاب اعضای شورای شهر، سهم خواهی فردی بود

رییس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان گفت: من از ٦ زن عضو شورای شهر می خواهم که از این ٦نفر یک صدا بلند شود و هماهنگی و همدلی میان آنها وجود داشته باشد.
۰
همه دعواها در انتخاب اعضای شورای شهر، سهم خواهی فردی بود
مردم‌نيوز :
«محدرضا عارف» در نخستین کنگره مجمع زنان ضمن تبریک برگزاری این کنگره به موسسان این حزب گفت: اولین کنگره مجمع زنان اصلاح طلب را به موسسان آن تبریک می گویم. قطعا برگزاری کنگره احزاب نویدی است برای ارتقای جایگاه احزاب در نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی کشور.
رییس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان افزود: همراهی، صمیمیت و دغدغه مند بودن مجمع زنان اصلاح طلب کمک بسزایی به شورای عالی سیاستگذاری در سه گام این شورا در انتخابات های سال ٩٢، ٩٤ و ٩٦ داشت.
عارف با اشاره به پایگاه رای اصلاح طلبان و سنگینی بار این رای بر شانه اعضای منتخب شورای شهر گفت: مردم به گفتمان رای می دهند نه فرد. ما یک بار این اشتباه کردیم و نباید تکرار شود. می خواستم یک سری مسائل را این جا مطرح کنم اما منصرف شدم و شاید روزی بازگو کردم. در تهران در این ٣ماهه شاهد هجمه ها و فضا سازی هایی علیه ٢١نفر از اعضای شورا بودیم. زمانی که ما برای لیست شورا فراخوان دادیم بیش از ٦٠٠ نفر ثبت نام کردند که بعد از آن به ١٥٠ اسم شاخص رسیدیم و در یک فرایند دموکراتیک توانستیم لیست ٢١ نفره ای از متحصصین و متعهدین به اصلاحات ارائه دهیم.
رییس فراکسیون امید ادامه داد: در فراکسیون امید مشکلات بوجود آمد که سبب شد افرادی که با لیست امید به مجلس رسیدند در مقابل فراکسیون قرار بگیرند. این موضوع نباید در شورا رخ دهد زیرا همه افراد لیست شورا اصلاح طلب بوده و به گفتمان پایبند هستند. فردی گرایی و حزب گرایی موجب اختلاف و سلب اعتماد مردم از شورا می شود.
او اضافه کرد: شما به انتخابات شورا نگاه کنید؟ نفر اخر لیست ما با نفر اول لیست رقیب اختلافش نسبت به مجلس ٦برابر شد. پس بدانید این رای شما نیست این رای گفتمان است. مردم به گفتمان اصلاحات روی اوردند و نباید دلسرد شوند. نباید اشتباهات دهه 80 تکرار شود. ما باید این اعتماد مردم را پاس بداریم. نتیجه عملکرد شورا در سال ٩٨ مشخص خواهد شد. نباید به گونه ای عمل شود که مردم از اعتماد به گفتمان اصلاحات ناامید شوند.
او درباره حضور کمرنگ زنان در دولت ها بیان کرد: در گذشته کمبود نیروی متخصص زنان بهانه استفاده نکردن از آنها بود اما امروز با توجه به آمار فارغ التحصیلان خانم از دانشگاه ها دیگر این بهانه قابل قبول نیست. امروز زنان به جای رقابت با یکدیگر باید با یکدیگر رفاقت کنند. همدلی و هم صدایی بسیار حائز اهمیت است. من از 6 زن عضو شورای شهر می خواهم که از این ٦نفر یک صدا بلند شود و هماهنگی و همدلی میان آنها وجود داشته باشد. علی رغم شایستگی زنان متاسفانه ما در کابینه دوازدهم شاهد حضور یک زن نیستیم و این موضوع باید ریشه یابی و علت یابی شود.
او در پایان با اشاره به هجمه های وارد شده به شورای عالی سیاستگذاری اصلاحات گفت: همه این فضا سازی ها و جو سازی ها و اتهاماتی که به شورای عالی وارد شد بر سر این موضوع بود که چرا یک نفر توی لیست بود و من نبودم. دعوای فردی و سهم خواهی فردی بود. شورای عالی هزینه سنگینی برای این ٢١ نفر داده و باز هم این هزینه را می دهد زیرا روند ما در شورای عالی سیاستگذاری روندی دموکراتیک بود. ما باید به زودی وارد فرآیند انتخابات سال ٩٨ شویم و این نیازمند همراهی همه عزیزان اصلاح طلب است.
 
کد مطلب: 11961
مرجع : برنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای