شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۴
رسانه صهیونیستی:

ترامپ در صدد اعلام عدم پایبندی ایران به برجام در گزارش بعدی به کنگره است

یک رسانه صهیونیستی روز جمعه ادعاهای پیشتر مطرح شده رسانه‌های آمریکایی درباره زمینه‌چینی‌های رئیس‌جمهور آمریکا برای خروج از توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ (برجام) را تکرار کرد.
۰
ترامپ در صدد اعلام عدم پایبندی ایران به برجام در گزارش بعدی به کنگره است
مردم‌نيوز:
یک رسانه صهیونیستی روز جمعه به نقل ادعاهای پیشتر مطرح شده رسانه‌های آمریکایی درباره تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا برای اعلام عدم پایبندی ایران به مفاد توافق هسته‌ای با گروه 1+5 (برجام) در گزارش سه ماهه بعدی به کنگره پرداخت. 

وبگاه «آی‌24» در یک فیلم کوتاه به نقل از «امری سرن»، تحلیلگر صهیونیستی که از منتقدان سرسخت توافق هسته‌ای است گزارش داد منابع کاخ سفید می‌گویند ترامپ به مشاورانش دستور داده تا شواهد لازم برای اعلام عدم پایبندی ایران به برجام را فراهم بیاورند. 

این موضوع را پیش از این، چندین رسانه آمریکایی گزارش داده‌اند. مطابق این گزارش‌ها ترامپ بعد از اعلام پایبندی ایران به برجام توسط «رکس تیلرسون»، وزیر خارجه آمریکا در گزارش به کنگره به مشاجره با وی پرداخت.

این گزارش‌ها همچنین حاکی هستند که ترامپ، به تیمی از حلقه نزدیکانش دستور داده با گردآوری شواهد و مستندات لازم، زمینه‌های لازم برای اعلام عدم پایبندی ایران به برجام را در گزارش ماه اکتبر به کنگره فراهم آورند. 

دولت آمریکا به موجب قوانین این کشور موظف است هر سه ماه یکبار پایبندی ایران به مفاد توافق هسته‌ای را به کنگره گزارش کند. دولت ترامپ تا کنون دو بار، یک بار در ماه آوریل و یک بار در ماه جولای پایبندی ایران را به این توافق تأیید کرده است. موعد گزارش سه ماهه بعدی، اکتبر است.

«امری سرن»، با تکرار مطالب پیشتر منتشر شده در رسانه‌های آمریکایی گفت که ترامپ قصد ندارد در ماه اکتبر پایبندی ایران به برجام را تأیید کند. 
 
کد مطلب: 11995
برچسب ها: ترامپ برجام
مرجع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای