دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۱

برگزاری اولین همایش «مادران امروزی»

اولین همایش «مادران امروزی» با عنوان «نحوه تعامل با نوجوان امروزی» در روز پنجشنبه، یکم اسفند ماه در فرهنگسرای رسانه برگزار می‌شود.
۰
برگزاری اولین همایش «مادران امروزی»
مردم‌نيوز:فاطمه شفاف، مسئول مجموعه فرهنگی تمنا(تربیت مربی نسل امروز)، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی رسانه ای مردم‌نيوز از برگزاری اولین همایش مادران امروزی با عنوان « نحوه تعامل با نوجوان امروزی» در روز پنجشنبه، یکم اسفند ماه در فرهنگسرای رسانه واقع در میدان قبا خبر داد.


وی در معرفی مجموعه برگزار کننده همایش گفت: مجموعه فرهنگی #تمنا(تربیت مربی نسل امروز) با بیش از سه سال فعالیت در حوزه نوجوان و جوان در حیطه بانوان مشغول به فعالیت می باشد. این مجموعه که کاملا مردمی و خودجوش اداره می شود در جهت توانمند کردن بانوان جوان تحصیل کرده و توانا در زمینه ی تربیت مربی نوجوان تلاش می کند. معلمان و مربیان جوان ، نوجوانان و مادرانشان مخاطبین اصلی مجموعه فرهنگی تمنا می باشند.ویژگی های مربی امروزی، برقراری ارتباط موثر و سریع، راهکارهای انتقال مفاهیم به مخاطب نسل امروز، مهارت های تداوم ارتباط با نسل امروز ، حد و مرز همراهی با نوجوانان، کارگاه ها و تجزیه و تحلیل کارگاه های منتخب و ... از سرفصلهای کلاسها و کارگاه های مجموعه فرهنگی تمنا می باشد.
روش مجموعه فرهنگی تمنا در کلاسها ، تاکید بر پردازش ، تمرین ، فعالیت و تلاش است. کلاس های مجموعه فرهنگی تمنا روش محور است. کلاسها فقط به صورت یک روز در هفته نیست، بلکه در تمام روزهای هفته، ما در کنار مربی ها زندگی و بلکه خواهری می کنیم. همچنین محیط و عرصه کارورزی مربی ها به عدالت در اختیارشان قرار می گیرد ، هرچند بر این باوریم که عرصه ساختنی است نه دادنی. مجموعه فرهنگی تمنا هدفش صرفا برگزاری کلاسهای تربیت مربی نوجوان نیست ، بلکه پشت صحنه مجموعه فرهنگی تمنا ، چارت و تشکیلات مردمی ای از بهترین و کارآمدترین مربی های نخبه از سراسر کشور است که سعی دارند ضمن رشد ، پرورش و قوی تر شدن خود ، منجر به استحکام درونی تشکیلات و شبکه سازی مومنانه شوند.  
دوره «مادران امروزی» ، مجموعه ی  مهارت ها و فنونی آموزشی است که سبب نزدیک شدن دنیای مادران نوجوان با دنیای نوجوان نسل امروز می شود. در حقیقت آموزش این مهارت ها سبب تسهیل ارتباط نوجوان با مادر و در نگاه وسیع تر با خانواده خود می شود. همچنین بهبود این ارتباط طبیعتاً موجب امنیت روانی، بهداشت و سلامت روانی، عاطفی ، جسمی و کمتر شدن آسیب های روانی و اجتماعی و از همه ی آنها مهم تر شرایط را برای رشد ، شکوفایی و کارآمدی انسان فراهم می کند. دوره مادران امروزی بر این مبنا شکل گرفته است که کار کردن با نوجوان،  به تنهایی کافی نیست ، زیرا که نوجوان در دل خانواده و جامعه ی خود رشد می کند و مادر به عنوان یکی از موثرترین اعضای خانواده بیشترین تعامل ممکن را با فرزند خود دارد . پس طبیعی است که هر چه شناخت و معرفت بهتری از این دوران داشته باشد، در این صورت ارتباط بهتری با نوجوان خود خواهد داشت.
در همین راستا ، مجموعه فرهنگی تمنا که بیش از سه سال و به شکل تخصصی به تربیت نوجوان و پس از آن نسل امروزی می پردازد ، برای تاثیرگذاری بر نوجوان امروزی معتقد است ، علاوه بر مربی و خود دانش آموزان ، مادران نوجوانان به عنوان یکی از موثرترین افراد تاثیرگذار در زندگی فرزند خویش محسوب می شوند.به همین منظور ؛ مجموعه فرهنگی تمنا ، نخستین همایش «مادران امروزی» را با عنوان «نحوه تعامل با نوجوان امروزی» برگزار می کند. در این همایش حاج آقا گمار، سخنران ، کارشناس نوجوان و استاد دوره هستند که به موضوعات ذیل می پردازند:-    نحوه تعامل با نوجوان امروزی برای دیندار تر شدن؛

-    نحوه تعامل با نوجوان امروزی برای درسخوان تر شدن؛

-    نحوه تعامل با نوجوان امروزی در دوستیابی؛

-    نحوه تعامل با نوجوان امروزی برای همراه ماندن با خانواده؛

-    نحوه تعامل با نوجوان امروزی در فضای مجازی؛مخاطبین و علاقه مندان می توانند برای ثبت نام در این همایش ، با شماره های 26710950-021 و 09386684540 تماس حاصل نمایند.

 
کد مطلب: 134230
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای