چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۷

روسیه از آغاز کار اینستکس با ایران خبر داد

معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد سازوکار مالی اروپا برای ایران آغاز به کار کرده و معاملاتی در حال انجام است.
۱
مردم‌نيوز: به نقل از راشا تودی، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه امروز اعلام کرد سازوکار مالی اینستکس اروپا برای ایران آغاز به کار کرده و تعدادی معامله نیز در آن صورت گرفته است.
او در ادامه خواستار حضور کشور‌های بیشتر در این سازوکار شد و گفت: «در جلسه وین خواستیم که شرکت‌کنندگان در این سازوکار افزایش یابند و به زودی در این خصوص تصمیم‌گیری خواهد شد.»
سرگئی ریابکوف همچنین پس از برگزاری جلسه کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) اعلام کرد سه امضاکننده اروپایی توافق هسته‌ای ایران شامل انگلیس, آلمان و فرانسه تأیید کردند قصد ندارند پرونده ایران را به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارجاع دهند.
او در پاسخ به سوال خبرنگار ایتارتاس گفت: "همکارانم از قدرت های اروپایی از همان ابتدا اعلام و امروز بار دیگر تأیید کردند که قصد ندارند پرونده ایران را به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارجاع دهند."
نشست کمیسیون مشترک برجام در تاریخ ۷ اسفندماه ۱۳۹۸ در وین برگزار شد. بر اساس برجام، کمیسیون مشترک مسئولیت نظارت بر اجرای توافق را برعهده دارد. این نشست به ریاست هلگا اشمید، به نمایندگی از طرف نماینده عالی اتحادیه اروپا و با حضور چین، فرانسه، آلمان، فدراسیون روسیه، انگلیس و جمهوری اسلامی ایران، در سطح معاونین وزرای خارجه، مدیران سیاسی و سفرا برگزار شد.
 
کد مطلب: 135189
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای