شنبه ۹ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۳

کرونا رکورد ۶۰۰ هزار مبتلا در جهان را هم شکست

آمار مبتلایان به کرونا در سراسر جهان از مرز ۶۰۰ هزار نفر عبور کرد و به بیش از ۶۰۱ نفر رسید.
۲
کرونا رکورد ۶۰۰ هزار مبتلا در جهان را هم شکست
مردم‌نيوز:
ویروسی که حدود چهار ماه پیش در شهر ووهان در استان هوبئی چین شیوع یافت به سرعت در حال درنوردیدن جهان است و تاکنون به ۱۹۹ کشور جهان سفر کرده است.
بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی ، سرعت انتشار نوع جدید  ویروس کرونا  که آن را با نام کووید ۱۹ می‌شناسند به صورت تصاعدی در حال افزایش است و با آنکه بیش از دو ماه طول کشیده بود که تعداد مبتلایان به آن به ۱۰۰ هزار نفر برسد در کمی بیش از دو روز (از چهارشنبه شب) بیش از ۱۰۰ هزار نفر مبتلای جدید دیگر به آن اضافه شد و تعداد مبتلایان در سراسر جهان تا لحظه نگارش این خبر به ۶۰۱۲۳۸ نفر رسید.
این ویروس که قدرت انتشار و سرایت بسیار بالایی دارد تاکنون در سراسر جهان بیش از ۲۷ هزار نفر را به کام مرگ کشانده است. در حال حاضر آمریکا با بیش از ۱۰۴ هزار مبتلا در صدر جدول کشور‌های آلوده به این ویروس قرار دارد. ایتالیا نیز با بیش از نه هزار کشته و بیش از ۸۶ هزار مبتلا در رده دوم است.

بنا بر اعلام سازمان بهداشت جهانی، اروپا و آمریکا در حال حاضر کانون اصلی شیوع کووید ۱۹ هستند هرچند برخی از مقام‌های اروپایی مدعی شده‌اند همه‌گیری کرونا در این قاره از نقطه اوج خود گذشته است.
کووید ۱۹ به شخصیت‌های مهم سیاسی، فرهنگی و ... هم رحم نکرده است. بر اساس اطلاعات رسمی منتشر شده تاکنون پنج نفر از نمایندگان کنگره آمریکا، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس، شاهزاده چارلز ولیعهد انگلیس، و تعداد زیادی از دیگر شخصیت‌های مهم جهانی به آن مبتلا شده‌اند.

 
کد مطلب: 137244
مرجع : افکار
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای