سه شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۵۸

شرط مهم پرداخت‌ حقوق از خرداد

طبق قانون از خرداد پرداخت‌های کارکنان فقط بعد از ثبت اطلاعات در سامانه کارمند ایران انجام می‌شود. این درحالی است که با وجود اتمام مهلت تعیین شده، تاکنون سازمان اداری و استخدامی گزارشی در مورد وضعیت عملکرد دستگاه‌ها در درج اطلاعات در سامانه ارائه نکرده از این رو مشخص نیست وضعیت پرداخت در دستگاه‌هایی که در این باره اقدام نکرده‌اند، چگونه خواهد بود.
۰
شرط مهم پرداخت‌ حقوق از خرداد
مردم‌نيوز:
به نقل از ایسنا، طبق قانون بودجه امسال باید دستگاه‌ها اطلاعات کارکنان از جمله کارکنان رسمی، پیمانی و قرارداد کار معین، کارگری و کارکنان حوزه سلامت را تا ۲۰ اردیبهشت در سامانه کارمند ایران و سامانه حقوق و مزایا ثبت و یا به‌روزرسانی کنند.  
بر این اساس از ابتدای خرداد هرگونه پرداخت مستقیم و مستمر به کلیه کارکنان دستگاه‌های اجرایی از محل اعتبارات هزینه‌ای و منابع عمومی و اختصاصی فقط بعد از ثبت اطلاعات در سامانه کارمند ایران انجام می‌شود که از محل اعتبارات تخصیص یافته یا درآمد اختصاصی دستگاه توسط خزانه‌داری کل کشور برای ذی‌نفع واریز خواهد شد.
اکنون ۱۰ روز از زمان تعیین شده نیز گذشته اما مشخص نیست که کدام دستگاه‌ها برای ثبت اطلاعات کارکنان و یا تکمیل آن ورود کرده و کدام‌یک از این الزام قانونی همچنان پیروی نکرده است. این در حالی است که از ماه آینده باید پرداخت به کارکنان فقط بعد از ثبت اطلاعات در سامانه کارمند ایران باشد، بنابراین اگر در این فاصله این اقدام انجام نشده و یا کامل نشود نباید پرداختی صورت بگیرد. 
این در حالی است که در سال‌های گذشته معمولا برخی دستگاه‌ها از الزام قانون برای ثبت اطلاعات کارکنان و یا آمار حقوق و مزایای آنها خودداری و یا این که به سختی این کار را انجام دادند؛ به طوری که با گذشت سه سال از الزام قانون برنامه ششم توسعه برای ثبت اطلاعات حقوق کارکنان در سامانه ثبت حقوق و مزایا برخی دستگاه‌ها از این الزام تبعیت نکردند و در حالی با تکلیف دولت در سال گذشته فرصتی برای ورود تمامی دستگاه‌ها تعیین شده که بعد از آن نیز هیچ‌گاه گزارش اجرای مصوبه منتشر نشد.
تاکنون هرگونه پیگیری از سازمان اداری و استخدامی برای دریافت گزارشی در رابطه با آخرین وضعیت سامانه کارمند ایران و یا سامانه ثبت حقوق و مزایای کارکنان بی‌نتیجه مانده و پاسخی از این آن دریافت نشده است.
 
کد مطلب: 143194
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای