شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۷

خبر خوش برای بازنشستگان تامین اجتماعی

پرونده دستمزد سال ۹۹کارگران تقریباً‌نصفه ونیمه رها شده است و این باعث شده است که بحث حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی بلاتکلیف باشد.
۷
۲
خبر خوش برای بازنشستگان تامین اجتماعی
مردم‌نيوز:پرونده دستمزد سال ۹۹کارگران تقریباً‌نصفه ونیمه رها شده است و این باعث شده است که بحث حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی بلاتکلیف باشد.
*انتظار همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی با لشکری و کشوری را داریم
علی دهقان‌کیا، رئیس کانون کارگران و بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران، چند روز گذشته با اشاره به تعیین تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان گفت: متاسفانه وزارت کار هنوز در این زمینه پیشنهادی به دولت ارائه نداده تا مجوز این افزایش حقوق صادر شود.
وی افزود: با وجود تاکید قوه قضائیه، سازمان بازرسی کشور، دیوان عدالت اداری و مقام معظم رهبری مبنی بر عدم پایمالی حقوق افراد حقوق‌بگیر، هنوز جلسه‌ای که قرار بود چهارشنبه هفته پیش تشکیل شود، برگزار نشده و مقامات همچنان از تشکیل آن فرار می‌کنند.
دهقان‌کیا تصریح کرد: ۲۰ میلیون کارگر و بازنشسته چشم انتظار تشکیل این جلسه هستند تا تکلیف‌ حقوق‌شان مشخص شود اما هر سری به یک دلیل عقب می‌افتد برای مثال هفته پیش به بهانه برکناری وزیر صمت جلسه تشکیل نشد در حالی که می‌توانست با حضور ۲ نفر هم رسمیت پیدا کند همان‌طور که شورای عالی کار قبل از عید با ۲ نفر تشکیل جلسه داد.
وی گفت: پیشنهاد و درخواست ما از دولت این است که بین بازنشستگان لشکری و کشوری و تامین اجتماعی تفاوتی قائل نشود یعنی اینطور نباشد که آنها ۲ میلیون و هشتصد تومان حقوق بگیرند و بازنشستگان تامین اجتماعی یک میلیون و پانصد هزار تومان دریافت کنند.
*پیشنهاد افزایش حقوق بازنشستگان به دولت ارسال شد
اما روز گذشته محمدحسن زدا،مشاور بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی با انتشار متنی در اینستاگرام از ارائه پیشنهاد افزایش ۲۱ درصدی حداقل مستمری سال ۹۹ توسط سازمان تامین اجتماعی به هیات وزیران خبر داد.
زدا تاکید کرد که این پیشنهاد باید به تایید هیات وزیران برسد.دو گروه بازنشسته داریم. حقوق گروه حداقل بگیران که امسال نیز یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دریافت می‌کردند را شورای عالی کار مشخص می‌کند.
زدا گفت: تجربه نشان داده است که این شورا در روز ۲۸ اسفند ماه هر سال تصمیم می‌گیرند که حقوق بازنشستگان برای سال جدید چه قدر خواهد شد. حقوق بازنشستگان سایر سطوح نیز توسط دولت مشخص می‌شود.
کد مطلب: 143644
مرجع : رکنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


رضاجوادی
Iran, Islamic Republic of
من موندم شما چجور آدمی هستید سر خط خبر نوشتید خبر خوش برای مستمری بگیران تامین اجتماعی وقتی که متن خبر رو می خونی میبینی یه مشت چرت وپرت تکراری هزار بار خونده شده است چرا با مردم بازی میکند خبر درست رو بنویسید اگه خبر تازه ای ندارید نامسلمانا مجبور نیستید خبر چاپ کنید که
Iran, Islamic Republic of
این آقای دهقان کیا هم فقط بلده بگه انتظار داریم حقوق تامین اجتماعی بازنشسته هاش با لشکری و کشوری یکسان بشه منم انتظار دارم ترامپ بیاد دم در خونه مو تمیز کنه با انتظار داشتن چیزی درست نمیشه اگر مسئولی اقدام و عمل کن اگر نیستی که حرف باد هواست !یه مشت مرفه بی درد ریختن توی سازمان تامین اجتماعی و دولت ،کارفرماها هم که تکلیفشون روشن بوده از اول منافع جیب پر نشدنی خودشون!
Georgia
دهقان کیا این چرتو پرت و میگه جایگاهشو حفظ کنه به فکر ما وشما نیست به رهبری هم نامه رسید ظاهرن کسی حرف ایشون هم نیخونه فقط خدا بداد کارگران وبازنشستگان برسه
Iran, Islamic Republic of
خودتان را یا اربابان کثیف خودتان را مسخره کردی/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
م ص
Iran, Islamic Republic of
واقعا اگر خبرخوش اینه بخوره تو سرتون
روح الله عالی محمدی
Iran, Islamic Republic of
مسؤلین بیان جلسه بگیرن مشکل بازنشستگان
تامین اجتماعی حل کنند که حقوقشان خرج پنچ
میباشدتبعیض بین شاغلین وبازنشستگان کشوری
تامین اجتماعی غایل نشوندبراروزقدس مجلس چندجلسه داشت وموقع افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی همه فرارمیکنند
گویامیخواهندازجیب پدرشان بدن حقوق خودشان
پنچاه میلیون است توان زندگی ندارندبایددوزدی
کنند ولی حقوق یک باز
محمد
Iran, Islamic Republic of
واقعا این خبر خوش شما ما بازنشسته های تامین مثلا اجتماعی گدا پرور را ذوق زده کرد یه مشت ادم حقوق چند ده میلیونی می خواهند برای ما تصمیم گیری کنند .
چند رسانه ای