جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۱۶

سناتور آمریکایی توئیتر را به نقض تحریم‌های ایران متهم کرد

سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی طی نامه‌ای به وزارت‌ دادگستری و خزانه‌داری آمریکا، توئیتر را به نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران متهم کرد.
۰
سناتور آمریکایی توئیتر را به نقض تحریم‌های ایران متهم کرد
مردم‌نيوز:
به نقل از آکسیوس، تد کروز، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی طی نامه‌ای در روز جمعه خطاب به وزارت‌خانه‌های دادگستری و خزانه‌داری این کشور خواستار تحقیقات علیه توئیتر در رابطه با نقض تحریم‌ها علیه ایران شد.
در حالی که پیش از این توئیتر در چالش مستقیمی با دونالد ترامپ قرار داشت، اکنون نامه کروز مشکل دیگری را برای این شرکت ایجاد کرده است.
کروز از «بیل بار» دادستان کل و «استیون منوچین» وزیر خزانه داری خواسته تا بررسی کنند که آیا توئیتر مرتکب نقض تحریم‌های وضع شده از سوی آمریکا علیه ایران شده یا خیر.
کروز نوشت: «معتقدم که هدف اصلی تحریم باید تغییر رفتار افراد و رژیم‌های تحت تحریم باشد و نه شرکت‌های آمریکایی».
او در ادامه افزود: «اما وقتی یک شرکت حتی پس از دریافت نامه رسمی باز هم به عمد و آشکارا قانون را نقض می‌کند، باید دولت فدرال در این‌باره واکنش نشان دهد».
گفتنی است، پس از آن‌که توئیتر یکی از پیام‌های ترامپ را گمراه‌کننده خوانده بود، ترامپ هم توئیتر را به دخالت در انتخابات ریاست جمهوری متهم کرد. آدام شیف از چهره‌های شاخص دموکرات هم در این‌باره گفته که اگر ترامپ از توئیتر خوشش نمی‌آید از آن خارج شود.

 
کد مطلب: 144315
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای