دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۴

همسان سازی حقوق بازنشستگان گروگان بی‌تدبیری مسئولان

رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر تامین اجتماعی بر پیگیری اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان تاکید کرد و گفت:این مطالبه بحق، گروگان بی تدبیری برخی از مسئولان شده است
۱
۰
همسان سازی حقوق بازنشستگان گروگان بی‌تدبیری مسئولان
مردم‌نيوز:ضمن تاکید بر پیگیری جدی اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در سال ۹۹ گفت: دولت بزرگترین بدهکار سازمان تأمین اجتماعی است که سالهاست با ایفای نقش قیم مآبانه خود این سازمان را دچار مشکلات زیادی کرده و کلاف سر در گم آن توسط دولت‌های مختلف دست به دست می‌شود و این وسط بازنشستگان و مستمری بگیران بیشترین خسارت را متحمل می‌شوند.

وی ادامه داد: رویکرد و رسالت کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سراسر کشور همواره مبتنی بر تعامل و همکاری نزدیک با سازمان تأمین اجتماعی بوده و خواهد بود. چرا که این سازمان را خانه و مامن خود دانسته و حفظ و حراست از سرمایه‌ها و ذخایر بین نسلی آن که حق الناس است را خط قرمز و آرمان تغییر ناپذیر خود می‌دانیم. اما در عین حال در راستای حفظ و پیگیری و احقاق حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران خود بویژه حداقل بگیران شریف که با سیلی صورت خود را سرخ نگه می‌دارند، با احدی تعارف نداریم.

رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر تأمین اجتماعی سراسر کشور با تاکید بر اینکه موضوع همسان سازی حقوق را با جدیت دنبال می‌کند افزود: این مطالبه چندین ساله و بحق بازنشستگان تأمین اجتماعی گروگان بی تدبیری برخی از مسئولان شده است و ما انتظار داریم حال که مجلس جدید روی کار آمده است، نمایندگان نقطه پایانی بر این مطالبه مهم بگذارند. مجلس به عنوان وکیل المله و نه وکیل الدوله به این موضوع با شهامت ورود کند تا دعای خیر میلیون‌ها بازنشسته و مستمری بگیر را برای تداوم خدمت رسانی به ملت ایران همراه خود داشته باشد.

وی همچنین با استقبال از طرح موضع برخی از نمایندگان مجلس یازدهم مبنی بر بهره گیری از ظرفیت‌ها و ابزارهای نظارتی برای پیگیری مطالبات و انتظارات بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی افزود: ما آمادگی کامل داریم تا با همکاری و تعامل با نمایندگان مجلس قدم‌های مثبتی برای رضایتمندی بازنشستگان و مستمری بگیران برداریم.

بیات ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته در خصوص اجرای قانون همسان سازی افزود: گفته شده که با تعیین تکلیف واگذاری سهام ۲۰ شرکت دولتی به سازمان تأمین اجتماعی، منابع آن صرف اجرای همسان‌سازی خواهد شد. اما زمان بر بودن اجرای این قانون گلایه مندی بسیاری از بازنشستگان و مستمری بگیران را بدنبال داشته است و توقع داریم اقدام عاجلی در این زمینه انجام شود. با پیگیری‌هایی که داشته ایم ۲ مصوبه هیأت مدیره سازمان تأمین اجتماعی برای واگذاری سهام برخی از شرکت‌ها به بازنشستگان و مستمری بگیران صادر شد و بصورت جدی پیگیر اجرای آن هستیم تا سود سهام این شرکت‌ها کمک حال بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی باشد.

رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر تأمین اجتماعی بر ضرورت حفظ وحدت، یکپارچگی و تلاش مضاعف کارگزاران و مسئولان کشور برای رفع موانع و مشکلات بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی تاکید کرد و گفت: کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر تأمین اجتماعی بزرگترین تشکل بازنشستگی کشور است که با دارا بودن ۴۰۰ کانون بازنشستگی در سراسر کشور، بالغ بر ۷ میلیون از بازنشستگان و مستمری بگیران را با احتساب افراد خانواده آنها تحت پوشش دارد و در مقاطع سخت و حساس به ایفای نقش و وظایف تشکیلاتی و قانونی خود می‌پردازد.
کد مطلب: 144722
مرجع : مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


بیمه تامین اجتمائی
Iran, Islamic Republic of
تامین اجتمائی مال بیمه شده است وحق الناس است نه مال دولت . تامین اجتمائی اگر خوب مدیرت میشد .که دومین قدرت مالی بعد ازدولت است با ان همه کارخانجات با ارزش افزوده خیلی زیاد با پنج برابر شدن قیمت دلار میتواند خدمات وحقوق را به باز نشسته ها به بهترین صورت انجام دهد .ولی اختیار ان به دست خود بازنشسته نیست انشااله با حمایت نماینده ها ی مجلس وتحقیق وتفحص هر چه زودتر حق ضایع شده بازنشسته تامین اجتمایی احیا شود
چند رسانه ای