شنبه ۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۴۰

چین: آمریکا فوراً اشتباهاش را اصلاح کند

سفارت چین در واشنگتن طی بیانیه‌ای از دولت آمریکا خواست محدودیت‌هایی را که روز گذشته در حوزه صدور روادید، علیه برخی مقامات چینی اعمال کرده، فوراً لغو کند.
۰
چین: آمریکا فوراً اشتباهاش را اصلاح کند
مردم‌نيوز:
به نقل از اسپوتنیک، سفارت چین در واشنگتن، امروز شنبه از دولت آمریکا خواست محدودیت‌های مسافرتی تازه اعمال شده علیه برخی مقامات چینی را لغو کند.
گفتنی است روز گذشته، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا، از محدودیت صدور روادید برای شماری از مقامات حزب کمونیست چین خبر داد. وی علت این محدودیت‌ها را اقدامات پکن درباره هنگ کنگ اعلام کرد.

در بخشی از بیانیه انتقادی سفارت چین می‌خوانیم: طرف آمریکایی را به اصلاح فوری اشتباهات، عقب‌نشینی از تصمیمات و خاتمه دادن به مداخله در امور داخلی چین، فرا می‌خوانیم. طرف چینی به اتخاذ اقدامات جدی برای دفاع از تمامیت ارضی، امنیت و منافع خود ادامه می‌دهد.
گفتنی است در جریان برگزاری سومین جلسه از سیزدهمین نشست سراسری کنگره ملی خلق چین در تاریخ بیست و هشتم ماه مه، تصمیماتی در ارتباط با ایجاد و بهینه‌سازی ساختار حقوقی و سازوکار اجرایی قوانین مربوط به منطقه اداری ویژه هنگ‌کنگ با هدف حراست از امنیت ملی در این حوزه اتخاذ شد و به تصویب رسید.
اما این اقدام به مذاق آمریکایی‌ها که مدعی هستند چین به دنبال سلب خودمختاری هنگ کنگ است؛ خوش نیامد.
 
کد مطلب: 147577
مرجع : خبرگزاری مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای